SkillShare Center – nowa inicjatywa Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet – Portal PR - 24PR
SkillShare Center – nowa inicjatywa Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet

07.11.2014 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnych i aktywnych kobiet, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, startuje z nową inicjatywą – SkillShare Center. Jest to platforma wymiany doświadczeń i przekazywania praktycznej wiedzy stworzona z myślą o paniach prowadzących swój biznes, jak również tych, które dopiero noszą się z zamiarem założenia firmy. Skorzystać mogą również businesswomen, które z powodzeniem działają na własny rachunek, ale chcą się skutecznie rozwijać. Fundacja przygotowała warsztaty, kilkumiesięczne programy grupowe i konsultacje indywidualne w ramach trzech obszarów: rozwoju osobistego, budowania i rozwijania firmy oraz zarządzania finansami. Koncepcja skillshare jest znana na świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W Polsce Fundacja podjęła się propagowania tej idei jako dobrej praktyki w biznesie.

W konferencjach, warsztatach i wieczorach networkingu organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet w ciągu ostatnich dwóch lat wzięło udział ponad trzy tysiące kobiet. Dzięki dwóm autorskim programom mentoringu biznesowego – „Biznes w kobiecych rękach” i „100 nowych firm” – powstało ponad sto nowych firm. „Takie dokonania zobowiązują. Uznałyśmy, że czas, aby Fundacja poszła o krok dalej i stworzyła specjalistyczną i ustrukturyzowaną formę dzielenia się praktyczną wiedzą. Inicjatywa SkillShare Center powstała w oparciu o rozmowy i wymianę doświadczeń z uczestniczkami naszych spotkań i programów. W ten sposób w kompleksowy i realny sposób chcemy wspierać kobiety”, mówi Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

W ramach SkillShare Center, uczestniczki mogą wziąć udział w trzech modułach: rozwój osobisty, budowanie i rozwijanie firmy oraz zarządzanie finansami. Wybór tych obszarów podyktowany był potrzebami uczestniczek spotkań i programów Fundacji.  Wśród nich dwie trzecie, to kobiety prowadzące tzw. młode firmy, czyli z historią do trzech lat, a jedna trzecia – dopiero myśli o założeniu swojego biznesu. Mogą one skorzystać z pojedynczych warsztatów, kilkumiesięcznych programów grupowych i konsultacji indywidualnych. Część praktycznej wiedzy przekaże im trener-mentor, ale jego rolą jest również budowanie efektu synergii, motywowanie uczestniczek do dzielenia się doświadczeniami, a w efekcie inspirowania do działania.

Poszczególne filary programu poprowadzą: Iwona Kordjak, trener Akademii Skutecznego Zarządzania, coach (ICC), prawnik, doradca podatkowy i redaktor naczelna pisma branżowego (rozwój osobisty), Anna Kupisz-Cichosz, ekonomista, trener i coach rozwoju biznesu i przedsiębiorczości, współwłaścicielka firmy Softway Ltd oraz Monika Viwegier, Certyfikowany Audytor Wewnętrzny (CIA), biegły rewident, specjalista od usprawnień procesów biznesowych, oceny ryzyka, sprawozdawczości finansowej i zarządczej (finanse).

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.