Warszawa kluczowym graczem w Financial Technology – Portal PR - 24PR
Warszawa kluczowym graczem w Financial Technology

07.11.2014 Kategoria: Szkolenia. Autor: admin

Stolica Polski była gospodarzem pierwszego spotkania z cyku NewFinance. Podczas NewFinance Warsaw przedstawiciele instytucji finansowych, inwestorzy i firmy będące innowatorami branży FinTech dyskutowali o rozwoju technologii w usługach finansowych.Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Warszawa po Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Paryżu dołączyła do czołówki miast wspierająca rozwój rynku FinTech. Rzeczy, które robimy z pieniędzmi – zabezpieczamy, pożyczamy, inwestujemy, wydajemy – nie zmieniły się znacznie na przestrzeni wieków, jednak sposób interakcji z instytucjami finansowymi uległ zasadniczemu przeobrażeniu – do takich wniosków doszli goście spotkania.

– Biorąc pod uwagę cyfryzację, innowacje technologiczne i zmieniające się potrzeby rynku, usługi bankowe muszą się przekształcać. Klienci domagają się przejrzystości, elastyczności, mobilności, bezpieczeństwa i indywidualność. Dzięki postępowi w technologiach stosowanych w usługach finansowych jest możliwe świadczenie usług finansowych takich jak e-commerce, płatności mobilne czy crowdfunding – mówi Krzysztof Pulkiewicz, uczestnik NewFinance Warsaw i CTO Atsora.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach na jakie natrafiają młode firmy i o przyszłości polskich startupów tworzących dla branży finansowej. Także niemiecki start-up TESOBE Open Bank opowiedział o otwartej dla deweloperów platformie umożliwiającej instytucjom finansowym z całego świata bezpiecznie i szybko wdrożyć nowoczesne rozwiązania dla oferowanych usług. Na koniec w otwartej debacie każdy mógł wyrazić swoją opinie i przedstawić  swoje propozycje.

Rolę spotkań z cyklu NewFinance podkreślił także Eddie George, założyciel sieci i ekspert z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży bankowości i ubezpieczeń, który od lat integruje środowiska, bada i sprawdza trendy oraz wyzwania, przed którymi stoi obecnie przemysł finansowy.

– Spotkania NewFinance ułatwiają pozytywną i globalną transformację użytkowania systemów finansowych. Łączenie społeczności, wspólne korzystanie z badań i organizowanie wydarzeń integrujących branże pomagają rozwojowi tego sektora na całym świecie – mówi Eddie George.

Spotkania z cyklu New Finance mają na celu integrację osób i firm, których rozwiązania zmieniają dzisiejszy świat finansów. Sieć NewFinance zrzesza ponad 3000 specjalistów w 5 lokalizacjach. Formuła konferencji była bardzo prosta i opierała się na skonfrontowaniu trzech grup: instytucji finansowych (m. in. banków, firm ubezpieczeniowych, rynków kapitałowych), inwestorów i młodych firm technologicznych – startupów.  Pierwsze NewFinance Warsaw odbyło się 5 listopada 2014 roku w siedzibie Business Link w Warszawie. Następne spotkania planowane jest już na początek grudnia.  Link do wydarzenia: http://www.meetup.com/NewFinanceWarsaw/events/205933602/.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.