Z Financial Times do Obserwatora Finansowego – Portal PR - 24PR
Z Financial Times do Obserwatora Finansowego

09.11.2014 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Jan Cieński, wieloletni korespondent Financial Times w Polsce i w krajach Europy Środkowej, wzmacnia zespół portalu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Od 1 października Cieński zajmie się przygotowaniem i poprowadzeniem angielskojęzycznej części serwisu.

– Chcemy szerzej dotrzeć z przekazem o stanie polskiej gospodarki – porównując ją przy okazji z gospodarkami naszych najbliższych sąsiadów – do czytelników posługujących się na co dzień językiem angielskim, w Polsce i w świecie – mówi Krzysztof Bień, redaktor naczelny portalu ObserwatorFinansowy.pl – W tym roku sporo dobrego mówiło się w świecie o polskiej gospodarce, ale poszukujący bliższej wiedzy na ten temat w języku angielskim mieli kłopot z dotarciem do polskich źródeł informacji i analiz. Chcemy wypełnić tę lukę.
– Jestem bardzo szczęśliwy, że współpracuję z tym ambitnym projektem. Transformacja gospodarcza Polski i całej Europy Środkowej podczas ostatniego ćwierćwiecza to pasjonująca historia, która powinna być szerzej znana – mówi Jan Cieński.

ObserwatorFinansowy.pl już obecnie zamieszcza część publikacji równolegle w języku polskim i angielskim. Do tej pory w serwisie opublikowanych zostało już ponad 130 wyselekcjonowanych analiz i wywiadów dotyczących gospodarki Polski i naszego regionu. Część angielskojęzyczna ma być znacznie rozbudowana.

ObserwatorFinansowy.pl stara się w przystępny sposób przekazywać wiedzę na temat polskiej i światowej gospodarki, koncentrując się przede wszystkim na makroekonomii, szeroko rozumianych finansach publicznych oraz bankowości. Ocenie dokonań polskiej gospodarki w ostatnich latach poświęcone było specjalne, angielskojęzyczne wydanie magazynu na tablety SpotOn.

ObserwatorFinansowy.pl to baza kilkunastu tysięcy pogłębionych artykułów na temat gospodarki w kraju i na świecie. Portal działa w ramach Narodowego Banku Polskiego.
Jego misją jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej. Autorami analiz w Obserwatorze Finansowym są akademicy, ekonomiści z Polski i innych krajów, a także dziennikarze na co dzień piszący do różnych mediów.
Serwis blisko współpracuje z wydawnictwem The Economist, opiniotwórczym VoxEU oraz Project Syndicate, dzięki czemu na łamach pojawiają się felietony i analizy takich ekonomistów, jak, m.in. Joseph Stiglitz czy Kenneth Rogoff.
ObserwatorFinansowy.pl powstał w 2009 r. Jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, nie publikuje reklam, a dostęp do archiwum jest bezpłatny.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.