10-milionowy pasażer obsłużony na Lotnisku Chopina – Portal PR - 24PR
10-milionowy pasażer obsłużony na Lotnisku Chopina

07.12.2014 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Lotnisko Chopina ponownie przekroczyło granicę 10 milionów podróżnych obsłużonych w ciągu jednego roku. Jubileuszowy pasażer przyleciał do Warszawy z Kataru.

– Ależ miła niespodzianka! – powiedział Pan Adam Połomski, 10-milionowy pasażer lotniska, gdy zaskoczony wyróżnieniem odbierał nagrody od portu lotniczego i przewoźnika. – Jest mi niezmiernie miło, że to akurat ja okazałem się 10-milionowym pasażerem. Lotnisko Chopina jest bardzo ładne i przyjazne dla pasażerów i naprawdę lubię z niego korzystać.

Szczęśliwy podróżny przyleciał do Warszawy linią lotniczą Qatar Airways z Doha. Zajmował miejsce nr 61 w samolocie Airbus 320. Po wylądowaniu został powitany muzyką, deszczem z confetti i deserowymi babeczkami. Lotnisko Chopina uhonorowało pasażera kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu do salonów Executive Lounge, zaś Qatar Airways przyznał mu bilet lotniczy na dowolnie wybranym kierunku w nadchodzącym sezonie letnim. Pozostali pasażerowie rejsu z Doha także otrzymali drobne upominki, a wszystkie osoby znajdujące się tego dnia na lotnisku częstowane były czekoladowymi przysmakami.

Dyrektor portu Michał Kaczmarzyk przypomina, że święto z okazji obsłużenia 10-milionowego pasażera jest efektownym ukoronowaniem obchodów 80-lecia istnienia lotniska na Okęciu.
– W pierwszym roku działalności lotnisko obsłużyło około 10 tys. pasażerów. Teraz mamy ich tysiąc razy więcej. W czasie tych 80 lat zmieniły się samoloty, procedury, oczekiwania podróżnych, ale jedno pozostało niezmienne – troska o komfort i bezpieczeństwo pasażera. To jest dla nas zawsze najważniejsze – mówi Michał Kaczmarzyk. – Dziś symbolicznie honorujemy pana Adama, ale chcemy podziękować w ten sposób także wszystkim osobom, które skorzystały z Lotniska Chopina w tym roku i przyczyniły się do przekroczenia magicznej granicy 10 milionów.
Dyrektor lotniska podkreśla, że osiągnięcie tego wyniku w 2014 r. było trudniejsze niż przed rokiem, ponieważ drugi największy przewoźnik w porcie wrócił na lotnisko w Modlinie.
– Zeszłoroczny rekord w dużej mierze zawdzięczaliśmy Ryanair’owi, który przez dziewięć miesięcy operował na Lotnisku Chopina po zamknięciu Modlina. Przewoźnik ten generował nam ponad 10 proc. całego ruchu. Dzisiaj go nie mamy, a mimo to liczba obsłużonych pasażerów w październiku i listopadzie wskazuje na wzrost na poziomie 8 proc. Jest to efekt bardzo dobrych wyników innych przewoźników – wskazuje Michał Kaczmarzyk.
Wśród najdynamiczniej rozwijających się przewoźników jest Qatar Airways, który rozpoczął latanie do Warszawy dokładnie dwa lata temu – 5 grudnia 2012 r. Od tego czasu katarskie linie przewiozły z/do Polski już ponad 70 tys. osób podróżujących głównie na Bliski Wschód, do Azji, Afryki oraz Australii.

Informacje dodatkowe
Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Istnieje od 1934 r. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2013 r. z usług lotniska skorzystało ponad 10,6 mln pasażerów, czyli blisko połowa całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. Na lotnisku operuje 30 regularnych przewoźników (w tym trzech niskokosztowych), którzy w sezonie zimowym 2013/14 obsługują połączenia do 83 portów lotniczych w 41 krajach na czterech kontynentach.

Qatar Airways w swojej krótkiej, siedemnastoletniej historii mogą pochwalić się szybkim rozwojem. Dziś mają w swojej flocie 142 nowoczesnych samolotów, które obsługują połączenia do 145 portów lotniczych na całym świecie.
Linie Qatar Airways świętowały niedawno pierwszą rocznicę przystąpienia do globalnego sojuszu lotniczego oneworld. Qatar Airways były pierwszym przewoźnikiem z Zatoki Perskiej, który dołączył do oneworld, umożliwiając swoim pasażerom korzystanie z prawie 1000 lotnisk w ponad 150 krajach i 14250 lotów dziennie.
Na pokazach lotniczych Farnborough Air Show, Linie złożyły zamówienie na 100 Boeingów 777X, co zwiększyło łączną liczbę zamówień Qatar Airways do ponad 340 samolotów o wartości 70mld dolarów.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.