Atrium finalizuje zakup CH FOCUS MALL w Bydgoszczy – Portal PR - 24PR
Atrium finalizuje zakup CH FOCUS MALL w Bydgoszczy

08.12.2014 Kategoria: Biznes. Autor: admin

Spółka Atrium European Real Estate Limited („Atrium” lub „Spółka”) (VSE/Euronext: ATRS) wiodący właściciel, operator i deweloper centrów handlowych i nieruchomości detalicznych w Europie Środkowo-Wschodniej ogłasza, że zgodnie z informacją z dnia 6 października 2014 r. spółka sfinalizowała zakup Centrum Handlowego Focus Mall w Bydgoszczy (Polska) od firmy Aviva Investors za kwotę 122 mln EUR.

Transakcja została sfinansowana ze środków własnych i jest zgodna ze strategią Atrium, która zakłada uzyskanie dominującej pozycji na rynkach nieruchomości handlowych w Polsce, Czechach i na Słowacji poprzez zakup wysoce rentownych centrów handlowych, które uzupełniać będą aktualny portfel Spółki.

Centrum Handlowe Focus Mall, wynajęte w 96,1%, to największe centrum handlowe w Bydgoszczy, ósme co do wielkości miasto w Polsce. Centrum Handlowe Focus Mall obejmuje 41 000 m2 powierzchni najmu mieszczącej się na dwóch poziomach. Poza głównymi najemcami, do których należą delikatesy Alma, elektromarket Saturn i multipleks Cinema City, w Centrum swoje sklepy ma wiele innych, znanych międzynarodowych i polskich marek, m.in. C&A, H&M, Reserved, Cropp, House, Bershka, Pull & Bear i New Yorker.

Komentując zakup, Prezes Zarządu Grupy Atrium Rachel Lavine oświadczyła: – Z przyjemnością potwierdzamy sfinalizowanie zakupu tego wiodącego i nowoczesnego centrum handlowego, doskonale zlokalizowanego w ścisłym centrum miasta. Cieszymy się na współpracę z najemcami Centrum, która zapewni Focus Mall trwały sukces.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.