Axis wprowadza ekonomiczną, modułową kamerę cztery w jednym – Portal PR - 24PR
Axis wprowadza ekonomiczną, modułową kamerę cztery w jednym

16.12.2014 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Serię AXIS F powiększono o nową jednostkę główną o wysokiej wydajności, która współpracuje z czterema miniaturowymi modułami optycznymi jednocześnie. Nowe rozwiązanie Axis umożliwia bardzo dyskretny nadzór wizyjny prowadzony równocześnie w czterech, położonych blisko siebie punktach. Urządzenie główne AXIS F44 obsługuje rozdzielczość HDTV 720p oraz 1080p, a także zapewnia uzyskanie obrazu w widoku podzielonym (tzw. quad).

Dzięki wytrzymałej konstrukcji doskonale sprawdza się w obiektach handlowych, bankach, a także transporcie, np. w pojazdach ratowniczych, autobusach i samochodach dostawczych.

f44_f1035e_f1015_f1005e_f1025_main_sensor_group_low

Axis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza do swej oferty nową jednostkę główną AXIS F44, należącą do Serii F. Seria ta oparta jest na koncepcji modułowej, czyli podziale na urządzenie główne oraz oddzielne elementy optyczne. Miniaturowe części kamerowe składają się z obiektywu oraz przewodu o długości 12m, za pomocą którego łączą się z jednostką główną. Wszystkie elementy serii sprzedawane są oddzielnie, w związku z czym klienci mogą je dowolnie łączyć i wymieniać, dostosowując kamerę do swoich potrzeb, a także warunków, w których ma być użyta. Wszystkie urządzenia Serii F pozwalają na niezwykle dyskretną instalację. Dzięki małym gabarytom elementy optyczne można łatwo umieścić w nawet bardzo trudno dostępnych przestrzeniach. Natomiast urządzenie główne, połączone z jednostkami optycznymi za pomocą dwunastometrowego przewodu, zainstalować można w innym, ukrytym miejscu, zapewniając mu tym samym ochronę przed niepowołanym dostępem.

„Uzyskanie wysokiej jakości obrazu HDTV 1080p przy jednocześnie prostej i niezbyt rozległej instalacji nie musi być już obarczone wysokimi kosztami „, mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications. „Obserwacja czterech obszarów za pomocą tylko jednego urządzenia, jakim jest moduł AXIS F44, możliwa jest dzięki unikalnej, jednoczesnej obsłudze czterech modułów optycznych umieszczonych w różnych miejscach. Niewielkich rozmiarów jednostki optyczne można łatwo przenosić lub wymieniać, co pozwala na pełną elastyczność w prowadzeniu dozoru wizyjnego. Jest to rozwiązanie przeznaczone do niewielkich przestrzeni, takich jak sklepy, strefy bankomatowe czy autobusy”, dodaje.

AXIS F44 jest urządzeniem o wysokiej wydajności, które obsługuje:

 • cztery strumienie jednocześnie, o wysokiej rozdzielczości 1080p z 12,5/15 klatkami na sekundę (50/60 Hz) lub cztery strumienie w rozdzielczości HDTV 720p z pełną prędkością
 • widok quad, czyli strumień składający się z czterech różnych poglądów dostarczany z podłączonych jednocześnie jednostek optycznych
 • dwukierunkową komunikację audio
 • porty wejścia / wyjścia dla urządzeń zewnętrznych
 • port RS232
 • pełnowymiarowe gniazdo kart SD do lokalnego przechowywania nagrań
 • zasilanie przez sieć Ethernet lub przy użyciu zewnętrznego zasilacza
 • inteligentne funkcje wideo, takie jak detekcja ruchu, zabezpieczenie antysabotażowe i wsparcie aplikacji firm partnerskich w ramach AXIS Camera Application Platform.

Cztery moduły optyczne AXIS F (o dwóch różnych długościach przewodu do wyboru – 3 lub 12-metrowym):

 • AXIS F1005-E o szczelności klasy IP66 ze stałym obiektywem i kątem widzenia w poziomie 113 °
 • AXIS F1015 z obiektywem o zmiennej ogniskowej, z kątem widzenia w poziomie 53°- 108 °
 • AXIS F1025 z obiektywem typu pinhole otworkowym i kątem widzenia w poziomie 89 °
 • AXIS F1035-E o szczelności klasy IP66 z obiektywem typu „rybie oko” i kątem widzenia w poziomie 194 °

 

Jednostka główna AXIS F44 wspierana jest przez aplikacje należące do największej w branży zabezpieczeń bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach AXIS Application Development Partner Program oraz autorskie oprogramowanie AXIS Camera Station. Współpracuje także z oprogramowaniem AXIS Camera Companion oraz AXIS Video Hosting System. Urządzenie AXIS F44 jest zgodne z ONVIF.

Jednostka główna AXIS F44 oraz moduły optyczne: AXIS F1025 i AXIS F1035-E będą dostępne w czwartym kwartale 2014 roku, natomiast moduły AXIS F1005-E oraz AXIS F1015 są już dostępne w sprzedaży za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis.

O firmie Axis Communications:

Axis oferuje inteligentne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na dotychczasowe, jak i nowe rynki.

Axis posiada ponad 1600 dedykowanych pracowników w ponad 40 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad 72 000 partnerów działających na terenie 179 krajów. Założony w 1984 roku Axis jest szwedzką firmą notowaną na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.