Dotacje na inwestycje energooszczędne w Idea Banku – Portal PR - 24PR
Dotacje na inwestycje energooszczędne w Idea Banku

12.12.2014 Kategoria: Biznes. Autor: admin

Mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani finansowaniem inwestycji redukujących zużycie energii mogą skorzystać z kredytu Idea Banku z dotacją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie dla właścicieli firm w wysokości nawet 15% finansowania na częściową spłatę kredytu oferowane jest w ramach uruchomionej niedawno drugiej edycji programu PolSEFF.

PolSEFF (Polish Sustainable Energy Financing Facility) jest programem finansowania energii zrównoważonej w Polsce, będącym efektem współpracy Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To już druga edycja tego przedsięwzięcia, mającego na celu poprawę efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach. Idea Bank jest jedną z czterech instytucji w kraju, w których można uzyskać kredyt na finansowanie inwestycji realizowanych w zakresie programu PolSEFF2.
– Często przedsiębiorcy traktują działania proekologiczne jako uciążliwy wydatek i konieczność. Chcemy zachęcić ich do udziału w programie PolSEFF2 i uświadomić, że zmniejszenie zużycia energii może przyczynić się do wzrostu ich rentowności i konkurencyjności. – mówi Michał Knitter, dyrektor Departamentu Produktów w Idea Banku.
Oferta banku adresowana jest do małych i średnich firm ze stażem już od 6 miesięcy. Do otrzymania kredytu i dotacji w formie częściowej spłaty jego kapitału, kwalifikują się przedsięwzięcia zaliczane do jednej z dwóch kategorii – inwestycje z zakresu efektywności energetycznej albo z zakresu termomodernizacji. Dla kredytów do 250 tys. zł Idea Bank wprowadził uproszczone zasady zabezpieczenia kredytu.
Przeprowadzając inwestycje w wyposażanie znajdujące się na liście LEME obejmującej materiały i urządzenia spełniające kryteria energooszczędności, przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt w wysokości 1 mln zł, a także liczyć na 10% dotacji w ramach procedury uproszczonej. Pozwala ona na szybszy proces kwalifikacji do programu PolSEFF2.
Realizując inwestycję ścieżką inwestycji wspomaganych, właściciel firmy może otrzymać kredyt do 4 mln zł i dotację w wysokości do 15% kapitału kredytu. Wnioskowanie o kredyt na inwestycje wspomagane objęte jest procedurą standardową, w której przedsiębiorca może liczyć na bezpłatne doradztwo inżynierów PolSEFF np. uzyskać pomoc przy składaniu wniosku, ocenie techniczno-finansowej inwestycji czy audycie energetycznym.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.