FITEN SA wchodzi na rynek gazu ziemnego – Portal PR - 24PR
FITEN SA wchodzi na rynek gazu ziemnego

11.12.2014 Kategoria: Biznes. Autor: admin

Zajmujące się obrotem energią elektryczną katowickie przedsiębiorstwo FITEN rozszerza ofertę o sprzedaż wysokometanowego gazu ziemnego. Taryfa spółki uzyskała akceptację Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Gaz ziemny wejdzie do oferty FITEN SA już z początkiem 2015 r. Sprzedaż nakierunkowana będzie na klientów biznesowych z sektora MSP, do których Spółka kieruje również większą część detalicznej sprzedaży energii elektrycznej. Jak tłumaczy Zarząd, skuteczne dotarcie do odbiorców końcowych możliwe będzie dzięki wykorzystaniu obecnych kanałów sprzedaży, a także doświadczenia wyniesionego z dotychczasowej działalności na rynku energii.

Będziemy korzystać z rozwiniętej w 2014 roku sieci sprzedawców i oferować gaz ziemny zarówno w ofercie łączonej z dostawą energii elektrycznej, jak i niezależnie. Rozszerzenie działalności o segment gazu było naturalną konsekwencją rozwoju naszej Grupy. Rynek uważam za perspektywiczny i liczę na to, że w tym segmencie uda nam się powtórzyć sukcesy tegorocznej kontraktacji dostaw energii – komentuje Roman Pluszczew, Prezes Zarządu FITEN SA.

W pierwszym półroczu br. FITEN podpisując szereg umówi partnerskich, zbudował sieć handlową umożliwiającą dodarcie do odbiorców końcowych na terenie całej Polski, a także uzyskanie niespotykanego wcześniej poziomu kontraktacji. Spółka, której działalność skupiała się dotychczas na obrocie hurtowym, zakłada że sprzedaż dla biznesu będzie stawać się coraz bardziej istotnym składnikiem przychodów w przyszłych kwartałach. Rozszerzenie oferty o segment gazu może pomóc w realizacji tych założeń.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.