InPost Finanse: współpraca z PKO Bankiem Polskim – Portal PR - 24PR
InPost Finanse: współpraca z PKO Bankiem Polskim

10.12.2014 Kategoria: bankowość. Autor: admin

InPost Finanse rozpoczął współpracę z PKO Bankiem Polskim w zakresie awizacji przekazów pieniężnych. Od teraz – dzięki umowie partnerskiej – Klienci InPost Finanse mają możliwość odbioru świadczenia w dowolnej placówce największego polskiego banku. Mogą więc liczyć na znaczne udogodnienie – przekazy dostarczane przez operatora są awizowane do prawie 2300 nowych punktów zlokalizowanych w oddziałach własnych oraz agencyjnych PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju.

InPost Finanse należy do czołowych operatorów finansowo-ubezpieczeniowych w Polsce. Od dłuższego czasu ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi, obsługując je m.in. w zakresie dostarczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które skorzystały z oferty InPost Finanse należą m. in.: regionalne oddziały KRUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także Centra Świadczeń. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. przekazów pieniężnych, z czego 60 tys. przekazów ze świadczeniami realizowanych jest właśnie na rzecz KRUS.
Awizacja przekazów pieniężnych dostarczanych przez InPost Finanse w placówkach PKO Banku Polskiego możliwa jest dzięki podpisanej przez obu partnerów umowie na usługę wypłat masowych. Rozwiązanie pozwala każdemu klientowi samemu decydować, w której placówce odbierze on kwotę przekazu na podstawie druku awizo.
Wdrożenie rozwiązania wymagało także zaawansowanej integracji systemów informatycznych, z których korzystają obie firmy. Dotyczyło to przede wszystkim odpowiedniej synchronizacji aplikacji odpowiedzialnych za prawidłową wymianę danych.
„Możliwość odbioru przekazów pieniężnych w tak rozwiniętej sieci placówek, jaką dysponuje PKO Bank Polski – jeden z najsilniejszych graczy na polskim rynku finansowym – to kolejna znakomita wiadomość dla osób korzystających z oferty InPost Finanse. Zgodnie z tym, co już niejednokrotnie ogłaszaliśmy – kontynuujemy ekspansję naszych usług finansowo-ubezpieczeniowych i istotnie wpływamy na komfort naszych Klientów. Zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa, a także jeszcze większej dostępności i wygody zawsze uznawaliśmy za cel nadrzędny. Kolejna kooperacja poszerzająca zasięg naszych usług jest także dowodem na to, że oparty na innowacji zdywersyfikowany model biznesowy doskonale się sprawdza i umożliwia bardzo wszechstronny rozwój” – komentuje Łukasz Kułakowski, Dyrektor Zarządzający InPost Finanse.
Dzięki współpracy z InPost Finanse, PKO Bank Polski także poszerzył swoją ofertę – w portfelu usług dedykowanych klientom korporacyjnym oraz sektora publicznego znalazło się właśnie dostarczanie przekazów pieniężnych.
„Nawiązanie współpracy z InPost Finanse, jako niezależnym operatorem należącym do znanej i dynamicznej Grupy Integer.pl, pozwoliło rozwinąć ofertę Banku w obszarze usług cash management. Partnerstwo oparte na synergii to z jednej strony doręczanie przekazów pieniężnych na wskazany adres w całym kraju, zaś z drugiej możliwość odbioru awizowanych przekazów w dowolnej placówce Banku. Zawarte porozumienie doskonale uzupełnia naszą ofertę w zakresie obsługi wypłat gotówkowych” – mówi Radosław Tomaszewski z Departamentu Produktów Transakcyjnych i Finansowania Handlu w PKO Banku Polskim.
InPost Finanse funkcjonuje na rynku jako podmiot posiadający status krajowej instytucji płatniczej. Jest on przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Zezwolenie KNF na działalność krajowej instytucji płatniczej otrzymują wyłącznie instytucje, które są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności . Dzięki temu spółka zyskała m.in. możliwość prowadzenia punktów kasowych w urzędach skarbowych. Pierwsze takie placówki zostały już uruchomione w dwóch US w Zielonej Górze, a także w US w Lublińcu, US Myszkowie, II US w Gdyni oraz w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami m.st. Warszawy w dzielnicy Bielany.
InPost Finanse planuje wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach i instytucjach publicznych – poza urzędami skarbowymi usługi kasowe będą docelowo dostępne także w: urzędach miast oraz gmin, sądach czy zakładach gospodarowania nieruchomościami. Aktualnie trwają postępowania przetargowe.
Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.
Należąca do Grupy Integer.pl spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. InPost Finanse współpracuje w tym zakresie z czołowymi rynkowymi graczami, do których należą m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Direct oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.