NEC MultiSync® X474HB – monitor wielkoformatowy – Portal PR - 24PR
NEC MultiSync® X474HB – monitor wielkoformatowy

22.12.2014 Kategoria: Komputery. Autor: admin

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor wielkoformatowy MultiSync® X474HB umożliwiający wyświetlanie czytelnego obrazu w miejscach mocno oświetlonych, oferujący pełną czytelność nawet w świetle słonecznym. Urządzenie przeznaczone jest dla szeroko rozumianego sektora Digital Signage.

Specjalistyczny 47-calowy monitor LCD inteligentnie dostosowuje parametry obrazu do warunków oświetleniowych otoczenia, gwarantując jasny, wyraźny obraz przy jednoczesnym oszczędnym zarządzaniu energią. Dzięki jasności do 2000 cd/m2 – prawie trzykrotnie wyższej niż posiada większość wielkoformatowych monitorów NEC – X474HB wyświetla doskonale widoczny obraz zarówno przy zastosowaniu urządzenia w witrynach sklepowych, jak i totemach, czy obudowach zewnętrznych.

“Monitory wielkoformatowe często nie do końca sprawdzają się w kwestii czytelności obrazu w nieosłoniętych miejscach na zewnątrz budynków, gdzie jasne światło słoneczne utrudnia poprawny odbiór obrazu. Aby temu przeciwdziałać monitory te często mają ustawioną maksymalną jasność, co skraca żywotność urządzenia, ostatecznie i tak nie poprawiając obrazu w zadowalającym stopniu.” – powiedział Tobias Augustin, Product Manager Public Display Solutions w NEC Display Solutions Europe.

“Monitor NEC X474HB rozwiązuje te problemy dzięki ekranowi o bardzo wysokiej jasności, który został zaprojektowany z myślą o trwałości i czytelności obrazu w nasłonecznionych miejscach. Dlatego monitor jest idealny do pracy w trudnych warunkach, które wymagają zwiększonej wydajności, elastyczności sterowania i podłączania, jak również działania przez wiele godzin bez przerwy.”

10-bitowy panel IPS z bezpośrednim podświetleniem LED zapewnia optymalną ergonomię oglądania dzięki głębszym poziomom czerni, zwiększonemu kontrastowi i czytelności oraz niższemu zużyciu energii. Ponadto X474HB może poszczycić się współczynnikiem TNI na poziomie 110°C, co oznacza, że płynne kryształy nie będą ciemnieć od ciepła promieni słonecznych.

Oprócz bardzo jasnego panelu Full HD monitor wyposażono w powłokę antyodblaskową ShineOut Anti-Glare i filtr optyczny Quarter-Lambda w celu kompensacji polaryzacji światła emitowanego przez ekran. Zapewnia to pełną czytelność w takich instalacjach, jak info-kioski czy totemy informacyjne, nawet w przypadku oglądania obrazu poprzez okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi.

Monitor X474HB posiada czujnik NFC, który można wykorzystać dzięki odpowiedniej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Pomaga to w obniżeniu kosztów instalacji, ponieważ kilka monitorów można skonfigurować w łatwy sposób przed ich zamontowaniem. Wystarczy, że instalator ustawi raz konfigurację w aplikacji, a następnie skopiuje ustawienia do wszystkich pozostałych monitorów w danej instalacji, bez konieczności podłączania ich do źródła zasilania. Ułatwione jest również serwisowanie, gdyż wszystkie istotne informacje można pobrać poprzez zwykłe przyłożenie tabletu lub smartfona z technologią NFC do monitora.

Połączenie inteligentnego oszczędzania energii z funkcjami zarządzania ciepłem nie tylko obniża zużycie energii, ale także sprawia, że monitor jest zgodny z proekologiczną filozofią NEC Green Vision.

Ponadto monitor X474HB dysponuje gniazdem rozszerzeń interfejsu STv3 oraz gniazdem opcji STv2 zgodnym ze standardem OPS, co pozwala na integrację z komputerowymi i innymi opcjonalnymi modułami rozszerzeń bez konieczności używania zewnętrznych urządzeń.

Dostępność
Nowy monitor NEC MultiSync® X474HB będzie dostępny już w styczniu 2015r. Ponadto zostanie zaprezentowany na stoisku NEC Display Solutions (nr stoiska 4-R24) na targach ISE w Amsterdamie w dniach 10-12 lutego 2015.

Dołącz do nas na Twitterze (@NEC_Display_EU), aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami NEC Display Solutions w Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.