NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów – Portal PR - 24PR
NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów

12.12.2014 Kategoria: Rankingi. Autor: admin

NSG Group – producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji – został wyróżniony w rankingu największych firm województwa świętokrzyskiego „Złota Setka”, zajmując m.in. drugie miejsce wśród największych pracodawców regionu i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Zestawienie wyróżnia przedsiębiorstwa osiągające najlepsze wyniki finansowe i przyczyniające się do rozwoju świętokrzyskiej gospodarki.

Ranking „Złota Setka” to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez gazetę codzienną Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. NSG Group, właściciel Spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu, znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm województwa, zajmując szóste miejsce pod względem przychodów. Jednocześnie NSG Group w Polsce zajął drugie miejsce w zestawieniu największych pracodawców (z łączna liczbą pracowników 2930 w 2013 roku), drugie wśród największych firm z branży metalowej i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Należące do NSG Group spółki z Sandomierza uplasowały się na czwartej pozycji wśród największych firm produkcyjnych w regionie świętokrzyskim.
„Wysokie miejsca w rankingu są dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem stabilnej pozycji rynkowej, wynikającej z wysokiej efektywności procesów produkcyjnych, konkurencyjności pod względem kosztów, a także z dostępu do wypracowanych technologii i procesów organizacyjnych całego NSG Group” – powiedział Ryszard Jania, Country Manager NSG Group w Polsce. „Wpływ na wysoką pozycję w zestawieniu ma także duża aktywność inwestycyjna, przekładająca się na wzrost zatrudnienia i przyczyniająca się do rozwoju gospodarczego regionu”.
Ostatni rok to czas dużych inwestycji NSG Group w Polsce, będących odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane produkty tej marki. Do największych należy uruchomienie fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. Obecnie rozpoczęła się rozbudowa zakładu, w wyniku której powstanie 300 nowych miejsc pracy. Kolejne inwestycje, takie jak montaż nowych linii w zakładzie w Skierniewicach czy tegoroczne utworzenie nowego oddziału Pilkington IGP Oddział w Ostrołęce, to szanse na dalszy rozwój na rynku krajowym i zagranicą, przekładające się na wysoką pozycję NSG Group w regionie.
Opublikowana po raz siódmy „Złota Setka” oparta jest na wynikach finansowych za 2013 rok. Dane do rankingu mają charakter obiektywny i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego oraz z ankiet nadsyłanych przez firmy. Gala „Złotej Setki” odbyła się 29 listopada 2014 r. w Kielcach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.