SkyCash w pociągach Arriva – Portal PR - 24PR
SkyCash w pociągach Arriva

15.12.2014 Kategoria: bankowość. Autor: admin

Arriva RP to piąty przewoźnik kolejowy, który rozpoczął współpracę ze SkyCash – uniwersalnym systemem płatności i usług mobilnych. Od 14 grudnia br. aplikacja SkyCash pozwala kupować bilety na przejazdy pociągami relacji Chełmża – Bydgoszcz, Grudziądz – Toruń oraz Grudziądz – Bydgoszcz. Wkrótce udostępnione zostaną kolejne trasy.

Lista usług dostępnych w ramach aplikacji mobilnej SkyCash rozszerzyła się o możliwość kupowania biletów na pociągi Arriva RP, które obsługują ponad 70 proc. przewozów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. To już piąte przedsiębiorstwo kolejowe współpracujące ze SkyCash. Za pomocą aplikacji można też opłacić przejazd Kolejami Mazowieckimi, Kolejami Wielkopolskimi, SKM w Trójmieście oraz PKP Intercity.

– Wygoda i łatwość zakupu oraz stała dostępność biletów w SkyCash powodują, że ich popularność szybko rośnie – powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. – Doceniają je zarówno pasażerowie, jak i sami przewoźnicy, którzy trzymują do dyspozycji sprawdzony, działający 24 godziny na dobę system dystrybucji – dodaje Tomasz Krajewski.

Pasażerowie Arriva RP mogą kupować telefonem bilety dowolnej relacji na odcinkach Chełmża – Bydgoszcz, Grudziądz – Toruń oraz Grudziądz – Bydgoszcz. Wkrótce w aplikacji znajdą się także kolejne trasy obsługiwane przez przewoźnika. Żeby dokonać zakupu, wystarczy wybrać jeden z dostępnych biletów i określić stację początkową oraz końcową. SkyCash umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek. Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany aplikacji. Można okazać go do kontroli także bez konieczności łączenia się z Internetem. Z usługi mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów z systemem Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone.

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych, obejmujący blisko 700 tys. zarejestrowanych użytkowników i działający w ponad 30 miastach. Pozwala w intuicyjny i szybki sposób kupować m.in. bilety komunikacji miejskiej, bilety do kina, wypłacać gotówkę z bankomatów, doładowywać GSM czy opłacać parkowanie w zdecydowanej większości stref płatnego parkowania w Polsce. Od grudnia br. SkyCash udostępnia także mobilne bilety na wszystkie połączenia krajowe PKP Intercity.

***

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych. W SkyCash zarejestrowanych jest blisko 700 tys. użytkowników, którzy mogą w intuicyjny, szybki i wygodny sposób kupować bilety komunikacji miejskiej i opłacać parkowanie w ponad 30 miastach w Polsce. Od grudnia 2014 r. SkyCash obsługuje sprzedaż mobilną biletów PKP Intercity, wprowadzając nową jakość w zakresie wygody, intuicyjności i szybkości transakcji. SkyCash pozwala także na zakup biletów do kina, wypłatę gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowe przelewy pomiędzy użytkownikami i płatność za domowe rachunki. Wszystkie transakcje są zabezpieczone na poziomie bankowości mobilnej i kart płatniczych. Podczas tegorocznej Gali Mobility Trends SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. W kwietniu br. usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców, w ramach konferencji Navigation Trends for Drivers.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.