Wonga.com elastyczna i tania dla powracających klientów – najnowszy ranking TotalMoney.pl – Portal PR - 24PR
Wonga.com elastyczna i tania dla powracających klientów – najnowszy ranking TotalMoney.pl

19.12.2014 Kategoria: bankowość. Autor: admin

W przedświątecznym rankingu analitycy TotalMoney.pl przeanalizowali oferty firm pożyczkowych dla powracających klientów. Ocenie poddano koszt oraz elastyczność pożyczek, rozumianą jako swobodę dokonania wyboru terminu spłaty co do dnia, możliwość uzyskania zwrotu kosztów przy wcześniejszej spłacie, a także koszt ewentualnego przedłużenia terminu spłaty pożyczki.
Oferta wonga.com okazała się najtańsza wśród firm oferujących rozwiązania przyjazne dla klienta, tzn. umożliwiających klientowi wybór terminu spłaty pożyczki w wybranym dniu i zwracających koszty przy wcześniejszej spłacie pożyczki, niezależnie od okresu, na jaki jest zaciągana. W ankiecie zapytano o pożyczki na okres 7 dni, 2 tygodni, 1 miesiąca i 2 miesięcy.
Biorąc pod uwagę wyłącznie najniższą cenę, bez względu na elastyczność pożyczki, wonga.com również w przypadku trzech okresów (7 dni, 1 miesiąc, 2 miesiące) znalazła się na podium, a w przypadku pożyczki na 14 dni na czwartym miejscu, co potwierdza konkurencyjność oferty firmy dla klientów powracających, którzy w ramach Programu Korzyści uzyskują dostęp do tańszego finansowania.
Wonga.com znalazła się także na podium w gronie firm oferujących najniższe opłaty za przedłużenie okresu spłaty pożyczki – w rankingu porównano koszt przedłużenia na 30 dni pożyczki w kwocie 500 zł „na rękę”. Takie warunki firma oferuje klientom, którzy rzetelnie regulują swoje zobowiązania, pamiętają o punktualnych spłatach i uzyskują dzięki temu zniżki sięgające 42% całkowitego kosztu pożyczki.
– Klienci, którzy traktują swoje zobowiązania finansowe poważnie i terminowo regulują należności, to klienci, o których zabiegamy w sposób szczególny. Taka postawa jeszcze nie zawsze jest regułą, dlatego stworzyliśmy Program Korzyści, dzięki któremu wynagradzamy klientom ich rzetelność w podejściu do pieniędzy i spłaty zaciągniętych pożyczek. Tacy klienci mogą liczyć u nas na zniżki dochodzące do 42%. To sytuacja „wygrany-wygrany” – klient ma motywację do terminowej spłaty, buduje hisstorię kredytową i ma tanią pożyczkę. Firma – odpowiedzialnego klienta – mówi Marcin Borowiecki, dyrektor zarządzający wonga.com w Polsce.
Więcej o wynikach rankingu:
http://www.totalmoney.pl/artykuly/201610,szybkie-pozyczki-gotowkowe,ranking-szybkich-pozyczek-gotowkowych-dla-powracajacych-klientow,1,1
***
O wonga.com
Wonga pojawiła się na polskim rynku w kwietniu ubiegłego roku. Od swoich początków na polskim rynku koncentruje się na konsumentach sprawnie zarządzających swoim budżetem i zachowujących płynność finansową, poszukujących jednocześnie alternatywy dla produktów bankowych. Co odróżnia Wongę od reszty rynku, swoją ofertę konstruuje tak, aby zachęcić do terminowych spłat. Dopuszcza maksymalnie trzykrotne odroczenie płatności, jednocześnie nie obarczając dodatkowymi opłatami z tego tytułu. Do swojego podejścia dopasowuje również sposób windykacji: stawia na „miękkie” metody i polubowną spłatę zadłużenia w oparciu o dopasowane raty. W tym roku Wonga wprowadziła kolejne zmiany ofertowe, wydłużając termin spłaty do 60 dni, a także oferując promocyjną, ale nie „zerową” cenę swojej pożyczki, co skutecznie selekcjonuje potencjalnych klientów. Jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku podpisała również umowę z Biurem Informacji Kredytowej w zakresie wymiany informacji na temat rzetelnych płatników.

O Programie Korzyści
Specjalnie skonstruowana oferta Wonga, wykorzystująca nowoczesne rozwiązania systemowe, wprowadza segmentację klientów na bazie scoringu BIK i historii spłat w Wonga. Firma stworzyła cztery segmenty, z którymi wiążą się odpowiednie zniżki. W przypadku „najlepszych” segmentów, zniżka kosztów może wynieść 28% przy Wonga Plus i nawet 42% przy Wonga max. Oprócz pozyskania lepszego profilu klienta, zasadniczym celem tego podejścia jest skuteczna edukacja klientów i zachęcanie ich do terminowych spłat i budowania pozytywnej historii kredytowej. Innowacyjne na skalę rynku podejście Wongi wpisuje się w rynkowy trend współpracy instytucji finansowych z BIK, zgodnie z którym klienci banków i ubezpieczycieli z dobrą historią kredytową mogą uzyskać tańszy kredyt, tańszą kartę kredytową czy tańsze ubezpieczenie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.