Dachser partnerem cyklu spotkań dla polskich eksporterów – Portal PR - 24PR
Dachser partnerem cyklu spotkań dla polskich eksporterów

13.01.2015 Kategoria: Daty. Autor: admin

Dachser, jako ekspert w międzynarodowej dystrybucji towarów, został partnerem strategicznym cyklu 10 spotkań organizowanych przez wydawnictwo dziennika Rzeczpospolita „TOP 10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”.

Cykl „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu obejmuje szereg spotkań w różnych regionach Polski, które odbędą się w pierwszej połowie 2015 roku. Spotkania powiązane są z rankingiem regionalnym „Orły eksportu”. Celem projektu „TOP10” jest promocja ekspansji zagranicznej i eksportu wśród polskich przedsiębiorców.
„Ostatnia dekada była dla polskiego eksportu okresem dynamicznie rosnących obrotów” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Przewaga konkurencyjna naszych rodzimych producentów na arenie międzynarodowej to relatywnie niskie koszty produkcji i świetna jakość. Dachser, jako jeden z wiodących operatorów działających globalnie, stara się dzielić z polskimi przedsiębiorcami swoją wiedzą i doświadczeniem w dystrybucji zagranicznej towarów” – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.
Podczas spotkań omawiane będą takie tematy jak najciekawsze kierunki handlu zagranicznego, sektory o największym potencjale eksportowym, a także zostaną zaprezentowane wyniki regionalnych rankingów firm zajmujących się eksportem. Prelegentami będą uznani eksperci, przedstawiciele świata biznesu oraz władz na szczeblu lokalnym i krajowym. Gośćmi będą reprezentanci lokalnego biznesu – właściciele firm produkcyjnych, dyrektorzy ds. handlu, sprzedaży i eksportu.
Styczniową debatę nt. perspektyw polskiego eksportu do roku 2020 rozpocznie Wicepremier i Minister Gospodarki, Janusz Piechociński. Podczas spotkania w stolicy zostaną również ogłoszone wyniki rankingu Regionalne Orły Eksportu w województwie mazowieckim w kategoriach: efektywność, dynamika, osobowość eksportu, start up w eksporcie oraz eksportowy produkt w regionie. O ekspansji polskich firm na rynkach zagranicznych oraz zagadnieniach związanych z logistyką w eksporcie opowie Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Jako operator logistyczny specjalizujący się w transporcie przesyłek międzynarodowych, obserwujemy rozwój możliwości eksportowych polskich producentów. Z naszej strony oferujemy dla nich jedną z najbardziej rozbudowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie, zaawansowane systemy IT oraz profesjonalne logistyczne wsparcie” – podkreśla Grzegorz Lichocik.
Plan spotkań regionalnych w ramach projektu „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu”:
• 15 stycznia – Warszawa
• 18 luty – Wrocław
• 5 marca – Łódź
• 31 marca – Poznań
• 14 kwietnia – Toruń
• 28 kwietnia – Rzeszów
• 7 maja – Szczecin
• 26 maja – Katowice
• 9 czerwca – Kraków
• 18 czerwca – Gdańsk
Partnerami merytorycznymi spotkań w regionach są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, regionalne izby handlowo-przemysłowe oraz Marszałkowie Województw.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce ponad 300 pracowników w 8 oddziałach (m.in. w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku). Firma specjalizuje się w obsłudze transportu ładunków drobnicowych w eksporcie (ładunki częściowe i całopojazdowe), logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów oraz a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.