Prognozy IBCS Poland na rok 2015 – Rok 2015 w branży logistycznej, magazynowej i sprzedaży – Portal PR - 24PR
Prognozy IBCS Poland na rok 2015 – Rok 2015 w branży logistycznej, magazynowej i sprzedaży

22.01.2015 Kategoria: Transport. Autor: admin

Zdaniem ekspertów z firmy IBCS Poland, rok 2015 w obszarze logistyki i informatycznych rozwiązań mobilnych upłynie pod znakiem ciągłego rozwoju dostępnych już technologii oraz wzrostu zainteresowania rozwiązaniami WMS przez mniejsze podmioty, związane z branżą e-commerce. Na znaczeniu zyska również oprogramowanie oferowane w modelu SaaS i biznesowe aplikacji mobilne.

IBCS Poland (wcześniej BCS Polska) działa na rynku od ponad 15 lat, specjalizując się w usługach doradczych i integracji rozwiązań informatycznych zapewniających przedsiębiorstwom pełną mobilność procesów logistycznych, magazynowych oraz sprzedaży. Z końcem roku 2014 spółka IBCS Poland zacieśniła współpracę w ramach międzynarodowej Grupy IBCS realizując strategię wzrostu pod nową marką. W roku 2014 przychody Grupy wzrosły o 7% osiągając poziom 31,5 mln euro. W tym roku wzrost planowany jest na 15%.

– Z rokiem 2015 wiążemy duże nadzieje z racji mocniejszej integracji w ramach Grupy IBCS oraz z uwagi na dalszy rozwój oferowanych przez nas produktów i rozwiązań z zakresu RFID, Pick by Voice i Internet of Things. Naszym zdaniem, kluczem do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej będzie szybkie dopasowywanie procesów do potrzeb klienta a co za tym idzie odpowiednie przygotowanie rozwiązań IT. – mówi Łukasz Iwanczewski, Wiceprezes IBCS Poland.

W odpowiedzi na wymagania rynku
Nowe wymagania rynkowe związane między innymi z dynamicznym rozwojem e-commerce sprawiają, że systemy do zarządzania magazynami muszą zagwarantować e-sklepom realizację usług w ujęciu detalicznym, związanym z obsługą nawet pojedynczych paczek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku szczytów, gdy w kilka godzin magazyn musi przygotować kilkanaście tysięcy przesyłek. W tym obszarze istotna jest także integracja WMS z aplikacjami online wykorzystywanymi przez firmy kurierskie. Przeszkodą w ich implementacji jest nadal wysoka cena. Rozwiązaniem może być udostępnienie takich systemów w modelu SaaS np. w rozliczeniu abonamentowym.

Nowoczesne rozwiązania do wymiany informacji
Rok 2015 będzie okresem dalszego popularyzowania się nowoczesnych rozwiązań do wymiany informacji między systemem a użytkownikiem, takich jak Voice Picking, Pick by Light i systemów wizyjnych. Przyczyniają się one do zwiększenia wydajności procesów, jednak ich implementacja musi być poprzedzona szczegółową analizą, która określi obszary, w których dana technologia przyniesie największe korzyści.
– Dziś systemy identyfikacji nie odnoszą się wyłącznie do jednostek magazynowych i partii na produkcji – mówi Łukasz Iwanczewski. – Systemy kodów kreskowych są z powodzeniem stosowane także w placówkach służby zdrowia, czy w hotelach i ośrodkach rekreacyjnych pozwalając na efektywny i bezpieczny sposób identyfikacji osób.

RFID i Internet of Things
Nadal rozwijane i coraz częściej wykorzystywane będą systemy identyfikacji takie jak kody kreskowe i RFID. Wpływ na to ma między innymi redukcja kosztów tagów RFID oraz lepsze zrozumienie ograniczeń technologicznych (środowisko ograniczające dystrybucję fal radiowych – metale, ciecze). Istotne jest również lepsze dopasowanie produktów do wymagań klientów i ich szersza dostępność.

Na znaczeniu zyskiwać będzie komunikacja i wymiana informacji między maszynami (M2M – Machine to Machine) czyli tak zwany Internet of Things. Z szacunków firmy badawczej Gartner wynika, że do 2020 roku prawie 30 mld urządzeń będzie komunikowało się ze sobą w celu wymiany informacji. Wzrost zapotrzebowania na pozyskiwanie i przetwarzanie danych wpłynie także na rozwój aplikacji biznesowych na urządzenia mobilne. W tym celu coraz częściej wykorzystuje się systemem android, dostosowanym do obsługi na urządzeniach przenośnych. Wykorzystanie IoT w zakładach produkcyjnych i magazynach umożliwia między innymi zarządzanie i nadzór nad urządzeniami w różnych lokalizacjach, optymalizację zużycia energii czy zarządzanie kontrolą dostępu.

Aleksander Zalewski

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.