Oskar Podolski dla DIVERSE- limitowana kolekcja DIVERSE EXTREME TEAM 2015. – Portal PR - 24PR
Oskar Podolski dla DIVERSE- limitowana kolekcja DIVERSE EXTREME TEAM 2015.

25.02.2015 Kategoria: Moda. Autor: admin

Marka Diverse zdecydowała się na wyjątkową kolaborację – zaprosiła do zaprojektowania limitowanej kolekcji cenionego, charyzmatycznego artystę, Oskara Podolskiego OESU, który za nadrzędną wartość swojej twórczości uznaje estetyczny minimalizm.

Kolekcja DIVERSE EXTREME TEAM 2015 jest wyrazista, odważna i spójna. Zdominowana monochromatycznym kolorem, formą, fakturą. Jej przekaz jest jednoznaczny: siła, męskość i adrenalina. Nowa propozycja marki Diverse – DEXT by Oskar Podolski – to kolekcja streetwear dla ludzi „extreme”. Kolekcja powstała z myślą o ludziach, którzy codziennie znajdują sposób, aby aktywnie spełniać marzenia, bez względu na przeszkody.

Oskar Podolski: Wiedziałem, że chcę, żeby ta kolekcja była uniwersalna. Żeby jej poszczególne elementy łączyły się ze sobą i mogły funkcjonować w różnych kombinacjach, żeby ubrania były wygodne, miały super jakość, niezniszczalne, mocne. Nosiłem w głowie różne kombinacje wielu teoretycznie wykluczających się rzeczy – techniczne rozwiązania w sportowych ubraniach, a wszystko oparte na tym, co stanowi dla mnie istotę – na czerni i typografii. W mojej kolekcji funkcjonują obok siebie odręczny tag i precyzyjna, mocna litera. Z planowanych czterdziestu powstało osiemdziesiąt wzorów. Użyłem pianki, bawełny, różnego rodzaju tkanin, o bardzo różnych gramaturach. Walczyłem o elastyczność i komfort, a z drugiej strony o wysokiej jakości wykończenia, jak szwy, tłoczenia, zmatowione metalowe dodatki.
Chciałem, żeby ludzie, którzy kupią moje ubrania, mogli w nich ćwiczyć, wyjść na ulicę, żeby prostota, którą uwielbiam była detalem, który je wyróżni. Stworzyłem kolekcję dla ludzi „extreme”, żeby czuli się w niej sobą.

OSKAR PODOLSKI – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uzdolnionych, niezależnych twórców młodego pokolenia. Absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, designer, typograf, projektant kolekcji odzieżowych dla wielu marek, autor okładek, plakatów, kilkuset logotypów, w tym nowej identyfikacji wizualnej Interii. Jest dwukrotnym laureatem głównych nagród KTR, w tym w kategorii ID za rebranding marki Heyah.

Premierę kolekcji DEXT BY OSKAR PODOLSKI zaplanowano na 2 marca 2015.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.