Eurobank rozwija się mobilnie – bankowość w telefonie teraz także dla systemu Windows – Portal PR - 24PR
Eurobank rozwija się mobilnie – bankowość w telefonie teraz także dla systemu Windows

09.03.2015 Kategoria: Aplikacje. Autor: admin

W odpowiedzi na oczekiwania klientów bank wdrożył aplikację mobilną dla systemu Windows Phone. Aplikacja eurobanku jest teraz dostępna dla trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych.

Windows Phone, jest trzecim, po Android i iOS najpopularniejszym w Europie systemem operacyjnym dedykowanym urządzeniom mobilnym umożliwiającym dokonywanie operacji bankowych. Jego udział w rynku Europy Zachodniej wynosi obecnie blisko 7%. Popularność tego systemu wśród polskich użytkowników smartfonów i tabletów jest większa niż w pozostałych krajach europejskich – co dziesiąty posiadacz urządzenia mobilnego w Polsce to użytkownik systemu Windows Phone.

Aplikacja eurobank mobile na urządzenia z systemem Windows Phone umożliwia dostęp do produktów posiadanych w eurobanku (konto, karta kredytowa, limit w koncie i kredyt gotówkowy) niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Najwyższy poziom bezpieczeństwa dokonywanych transakcji zapewnia TokenGSM zintegrowany z aplikacją. Przydatne są również bezpłatne powiadomienia mobilne o operacjach na koncie, jak również możliwość ustawienia aktywnego kafelka z podglądem salda i trzech ostatnich operacji bez potrzeby logowania do aplikacji. Aplikacja umożliwia też dokonywanie wygodnych i szybkich przelewów po zeskanowaniu kodu QR, a także personalizację kolorów.

eurobank sukcesywnie rozwija ofertę bankowości elektronicznej i mobilnej. Z usług mobilnych korzysta już ponad 100 000 użytkowników. W styczniu 2015 r. udostępniony został nowy serwis bankowości internetowej wdrożony w nowoczesnym systemie RWD umożliwiającym wygodne korzystanie z systemu bankowości na każdym z urządzeń (ekran monitora, laptop, tablet, telefon). Dzięki temu użytkownicy smartfonów mogą dokonywać operacji bankowych, korzystając zarówno z aplikacji mobilnej, jak i uniwersalnego systemu eurobank online. Jednocześnie, eurobank jest jedynym bankiem w Polsce oferującym użytkownikom urządzeń mobilnych zarówno korzystanie zarówno z aplikacji mobilnej, jak i bankowości online dostępnej dzięki systemowi RWD również z poziomu telefonu.

Nową aplikację mobilną eurobanku można bezpłatnie pobrać ze strony Windows Store (www.windowsphone.com) – korzystając z zakładki aplikacje/ finanse osobiste.

Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji mobilnej oraz Przewodnik po Bankowości Elektronicznej są dostępne na www.eurobank.pl oraz w placówkach Euro Banku S.A.
Aplikacja mobilna wymaga aktywacji, jest dostępna na urządzeniach z systemem Windows Phone, Android lub iOS dla kont osobistych z dostępem do bankowości internetowej i tokenem GSM jako zabezpieczeniem. Z aplikacji eurobank mobile można korzystać za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Windows Phone w wersji od 8.0.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.