IV edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta – Portal PR - 24PR
IV edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

26.03.2015 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Dziś poznaliśmy dziesięciu finalistów nominowanych do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Kapituła Nagrody, po dwóch miesiącach analizy i selekcji, wybrała grono osób, z którego wyłonieni zostaną tegoroczni zwycięzcy w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i Innowacja oraz Działalność Społeczna. Uroczysta Gala wręczenia Nagród odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie.

Od końca października przyjmowane były nominacje do IV edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Z kilkuset zgłoszeń Kapituła Nagrody, pod przewodnictwem Dariusza Mioduskiego, wybrała finalistów w każdej kategorii. W tym roku jest ich aż dziesięciu, ponieważ dwóch kandydatów w kategorii „Sukces” uzyskało noty ex-equo.

Finaliści nominowani do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:
W kategorii „Sukces”
• Leszek Gierszewski, Drutex S.A. – założyciel firmy, która zaczynała od produkcji siatek ogrodzeniowych, doniczek i gwoździ, a obecnie jest europejskim liderem branży stolarki okiennej. Produkuje ponad 5000 okien na dobę, zatrudnia ponad 2000 osób.

• Adam Góral, Asseco Poland SA – prezes największej polskiej firmy informatycznej liczącej się także na rynku globalnym. Notowana na giełdach w USA i Tel Aviwie grupa Asseco działa w ponad 40 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 17000 osób.
• Jarosław Józefowicz, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA. – wieloletni prezes firmy, która jest producentem artykułów higienicznych i medycznych (bella, happy, seni, eva natura) sprzedawanych poprzez 54 spółki w 17 krajach, gdzie w sumie zatrudnia 7600 osób.
• Igor Klaja, OTCF sp. z o.o. – twórca marki 4F i założyciel firmy będącej producentem i importerem odzieży oraz akcesoriów sportowych. Firma w ciągu kliku lat szturmem zdobyła trudny rynek, odnosząc sukcesy nie mniejsze niż polscy olimpijczycy będący ambasadorami marki.

W kategorii „Wizja i Innowacja”
• Mariusz Ciepły, LiveChat SA – twórca polskiego producenta oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu działającego „w chmurze”, z którego korzysta już ponad 10 tys. klientów korporacyjnych w 120 krajach świata. Firma notowana na GPW w Warszawie jest jedną z trzech największych na świecie w swojej branży.

• Marek Dziubiński, Medicalgorithmics – współtwórca założonej w 2005 roku spółki, która produkuje PocketECG – zaawansowane technologicznie, kieszonkowe urządzenie do zdalnej diagnostyki zaburzeń pracy serca. Notowana na GPW
w Warszawie firma sprzedaje swoje rozwiązania w 90% do USA.
• Piotr Voelkel, VOX Sp. z o.o. – twórca innowacyjnych firm z grupy Vox działających w branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz, a także licznych uczelni jak m.in. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

W kategorii „Działalność Społeczna”
• Paula Bruszewska, Social Wolves – Prezes fundacji, która jest organizatorem akcji „Zwolnieni z Teorii”. Jest to pierwsza w Polsce zespołowa, pozaszkolna olimpiada projektów społecznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W minionym roku ponad 7000 młodych Polaków z ponad 1000 szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęło własne projekty.
• ks. Jan Kaczkowski, Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio – organizator i dyrektor hospicjum oraz licznych projektów z nim związanych, doktor nauk teologicznych, bioetyk, vloger, osobowość i autorytet. Jego hospicjum stanowi wzorzec i punkt odniesienia dla innych placówek pod względem jakości i przyjazności pacjentom oraz ich rodzinom. Jest też inicjatorem angażowania w wolontariat hospicyjny tzw. trudnej młodzieży i osób skazanych, co zostało uznane za najbardziej innowacyjny projekt resocjalizacyjny w Europie i nagrodzone przez Radę Europy Kryształową Wagą Wymiaru Sprawiedliwości.
• Jarosław Kuba, Stowarzyszenie „Bałt” – od wielu lat działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, przeciwdziałania strukturalnemu bezrobociu i towarzyszącej mu apatii społecznej. Organizacja, której szefował przez 12 lat zainicjowała szereg przemian społeczno-ekonomicznych, w wyniku których uruchomiono m.in. pierwszy w Polsce Park Jurajski, a gmina stała się atrakcją turystyczną odwiedzaną przez ponad 500 tysięcy turystów rocznie.

„Za każdym sukcesem stoją ludzie. A każdy człowiek to osobna historia. Poznawanie tych historii i setek niezwykłych, odważnych, innowacyjnych projektów pozwala nam zobaczyć prawdziwe oblicze polskiej przedsiębiorczości. Przedsiębiorczości, która rozwija się wbrew przeciwnościom i bez żadnych kompleksów wobec międzynarodowej konkurencji. Dlatego
z tak wielką radością wskazujemy ludzi, którzy dzięki swojej wyobraźni, konsekwencji
w działaniu oraz kreatywności dokonują rzeczy niezwykłych w swoich dziedzinach, dając każdym dniem swojej pracy dowód na to, że jeśli się chce i wierzy w swoje możliwości, to można osiągnąć wszystko” – powiedział podczas ogłaszania nazwisk finalistów
Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to jedne z najbardziej prestiżowych nagród biznesowych w Polsce. Przyznawane są ludziom, którzy poprzez swoją działalność
w sposób trwały i skuteczny zmieniają na lepsze otaczający nas świat. Osiągają to poprzez swoją działalność biznesową, naukową lub społeczną.
Zwycięzcy tegorocznej edycji Nagrody zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali
23 kwietnia 2015, która transmitowana będzie na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24 Biznes i Świat, a także w intrenecie na stronach portalu Onet.pl. Zwycięzca każdej z trzech kategorii konkursowych otrzyma statuetkę autorstwa Alexandry Wejchert oraz 100 tys. zł nagrody pieniężnej.

O Nagrodzie
Kandydatów do „biznesowych oskarów”, jak często określa się przyznawane od czterech lat Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, zgłaszało kilkaset opiniotwórczych Instytucji Nominujących z całego kraju. Nominacje kandydatów do Nagrody za pośrednictwem strony internetowej http://nagrodaprb.pl zgłaszać mogły także osoby prywatne.
Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: ”Wierzyć. Działać. Dawać”. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria „Sukces” – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria „Wizja i Innowacja” – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria „Działalność Społeczna” – dla osób, które odniosły spektakularny sukces w działalności społecznej.

Kapituła IV. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły
Aldona Wejchert
prof. Leszek Balcerowicz
Waldemar Dąbrowski
prof. Michał Kleiber
Alicja Kornasiewicz
Jerzy Koźmiński
Tomasz Mikołajczak
Zbigniew Niemczycki
Monika Olejnik
Marian Owerko
Jacek Szwajcowski
Paweł Rymarz
Wojciech Pawłowski
Paweł Kastory
Mariusz Walter
Victoria Wejchert
Tomasz Zaboklicki (Laureat 2014)
Włodzimierz Strupiński (Laureat 2014)
Jolanta Czernicka-Siwecka (Laureat 2014)

Dotychczasowi Laureaci Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta:

2014
• Tomasz Zaboklicki – PESA Bydgoszcz
• Włodzimierz Strupiński – Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych
• Jolanta Czernicka-Siwecka – „Fundacja Iskierka”

2013
• Paweł Buszman – American Heart of Poland
• Wojciech Sobieraj – Alior Bank
• Mariusz Andrukiewicz – Stowarzyszenie „Być Razem”
• Rafał Brzoska – Integer.pl S.A
2012
• Wojciech Inglot – Inglot Cosmetics
• Adam Kiciński – CD Projekt Red
• ks. Jacek Stryczek – „Szlachetna Paczka”

Polska Rada Biznesu została założona w kwietniu 1992 roku przez prezesów największych firm działających w Polsce. Ideą przyświecającą powołaniu Polskiej Rady Biznesu było stworzenie apolitycznej instytucji zrzeszającej przedstawicieli najbardziej znaczących podmiotów gospodarczych. Od początku istnienia reprezentuje ona interesy przedsiębiorców i pracodawców. Obecnie, Polska Rada Biznesu jest najbardziej prestiżową i elitarną instytucją, do której należą wyróżniający się reprezentanci świata biznesu w Polsce. Od dwudziestu lat prowadzą działania mające na celu aktywizację krajowej gospodarki, kreowanie nowych standardów oraz wsparcie inicjatyw społecznych
i filantropijnych.

Jan Wejchert to jeden z najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Współtwórca Grupy ITI, wiodącej grupy medialnej w Polsce. Współzałożyciel Polskiej Rady Biznesu. – Pełen pasji lider, niekonwencjonalny wizjoner, nieafiszujący się swoją działalnością filantrop – tak o Janie Wejchercie mówią partnerzy, współpracownicy i przyjaciele. Nagroda Polskiej Rady Biznesu jego imienia, odzwierciedla to, co Jan Wejchert cenił najbardziej – wartości, jakimi kierował się w życiu i zasady, które przyświecały mu w działalności zawodowej.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.