PREMIERA FILMU „JACK STRONG” NA 20. URODZINY CANAL+ – Portal PR - 24PR
PREMIERA FILMU „JACK STRONG” NA 20. URODZINY CANAL+

12.03.2015 Kategoria: media. Autor: admin

CANAL+ zaprasza na premierę telewizyjną filmowej biografii płk. Ryszarda Kuklińskiego – „Jack Strong”. Dramat sensacyjny Władysława Pasikowskiego został nagrodzony Bursztynowymi Lwami na festiwalu w Gdyni w 2014. W tytułową rolę wcielił się Marcin Dorociński, a partnerująca mu Maja Ostaszewska (Hanna Kuklińska) zdobyła Polską Nagrodę Filmową – Orzeł 2015 za najlepszą główną rolę kobiecą. Ze względu na 20. urodziny działalności w Polsce,
CANAL+ pokaże premierę „Jacka Stronga” w otwartym oknie w ramach platformy nc+. Oznacza to, że będzie ona dostępna dla wszystkich abonentów nc+ również dla tych, którzy nie mają na co dzień CANAL+ w swoich pakietach. Premiera w sobotę, 21 marca 2015, o 22:15.
„Jack Strong” to najnowszy film Władysława Pasikowskiego, twórcy kultowej postaci Franza Maurera z „Psów”, reżysera takich filmów, jak: „Kroll”, „Reich”, „Demony wojny wg Goi” i „Operacja Samum”. Jednym ze znaków rozpoznawczych stylu Pasikowskiego jest główny bohater – samotnik z prywatnym kodeksem moralnym, który nie ulega kompromisom. Taki jest właśnie pułkownik Ryszard Kukliński, który przez 11 lat współpracował z amerykańskim wywiadem. Przekazał on ok. 40 tys. stron najtajniejszych dokumentów dowództwa Armii Sowieckiej i Układu Warszawskiego.
Scenariusz „Jacka Stronga” powstał przy współpracy z agentami CIA, a film nakręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W roli pułkownika Kuklińskiego wystąpił Marcin Dorociński („Róża”, „Obława”, „Drogówka”). W postać Davida Fordena – oficera CIA, z którym Jack Strong nawiązuje współpracę, wcielił się Patrick Wilson („Watchman. Strażnicy”, „Anioły w Ameryce”, „Prometeusz”). Żonę Kuklińskiego zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”, „Uwikłanie”), która za swoją kreację zdobyła Polską Nagrodę Filmową – Orła.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.