Rozwój sieci Paczkomatów® InPost na Ukrainie – Portal PR - 24PR
Rozwój sieci Paczkomatów® InPost na Ukrainie

11.03.2015 Kategoria: Biznes. Autor: admin

Do końca marca w Kijowie pojawi się 16 nowych terminali InPost – globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® – powiększa sieć innowacyjnych terminali na Ukrainie. Urządzenia zostaną rozmieszczone w szesnastu nowych lokalizacjach na terenie Kijowa.
Tym samym sieć Paczkomatów® InPost, dostępnych na terenie ukraińskiej stolicy, powiększy się do 40 maszyn. Według danych zgromadzonych przez InPost, liczba paczek doręczonych przez Paczkomaty® w 2014 roku wzrosła aż o 1400%. Na Ukrainie Paczkomaty® InPost współpracują z m.in. Avon i Oriflame, a rozlokowane są w sieciach supermarketów NOVUS, Billa, Silpo, Wielka Kiszenia.
Potencjał ukraińskiego rynku e-commerce – którego wartość może sięgnąć nawet 1 mld dolarów – daje duże perspektywy dla rozwoju innowacyjnych Paczkomatów® InPost w tym kraju. Mocnym atutem operacyjnym Grupy Integer.pl – właściciela rewolucyjnych terminali – w ramach ekspansji na Ukrainie jest doskonała znajomość lokalnego rynku, wypracowane kontakty handlowo-biznesowe oraz przedstawicielstwa spółki Integer.pl.ua.
„Pomimo trudnej sytuacji politycznej, panującej na Ukrainie, rynek e-commerce w tym kraju wciąż dynamicznie się rozwija. Niezwykle cieszy nas wzrost wolumenu paczkowego, obsługiwanego przez nasze terminale, który w 2014 roku wzrósł aż o 1400%. Widzimy rosnący potencjał e-sklepów, a jednocześnie dostrzegamy zapotrzebowanie na usługi alternatywne dla dotychczasowych tradycyjnych dostaw kurierskich lub pocztowych, spowodowane utrudnionym obrotem towarami. To właśnie dlatego Paczkomaty® InPost cieszą się rosnącą popularnością i spodziewamy się, że wraz z rozwojem sieci naszych urządzeń w tym kraju, zwiększy się ich udział w rynku logistycznym dedykowanym sektorowi e-commerce” – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor generalny Integer UA oraz InPost UA.
W kwietniu 2015 roku InPost weźmie także udział w konferencji iForum, które jest największym wydarzeniem dedykowanym branży e-commerce na Ukrainie. Podczas wydarzenia spółka zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia i plany, dotyczące rozwoju swoich usług w tym kraju.
Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – około 4000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.
O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.
Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl, a także http://www.inpost.ua, http://www.integer.pl/ua.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.