Artystyczna Wiosna w Empiku – Portal PR - 24PR
Artystyczna Wiosna w Empiku

16.04.2015 Kategoria: media. Autor: admin

W kwietniu Empik przygotował atrakcje specjalnie dla amatorów malarstwa i rysunku. W dniach 11, 12, 18 i 19 kwietnia w 16 salonach w całej Polsce odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają bliżej technikę akwareli. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a Empik gwarantuje wszystkie potrzebne przybory. Wystarczy przyjść do salonu na wybraną godzinę, by stworzyć swoje dzieło sztuki.

Na Artystyczną Wiosnę składają się dwa tematy w zajęć:

• „Nieziemskie akwarele” – to sobotnie warsztaty malarskie, które odbędą się 11 i 18 kwietnia. Zadaniem uczestników będzie namalowanie z wyobraźni dowolnego pejzażu. Krajobraz, roślinność, występujące barwy będą uzależnione jedynie od inwencji samego autora.

• „Portret Wiosny” – te warsztaty będą miały miejsce w niedzielę 12 i 19 kwietnia. W ich trakcie uczestnicy stworzą niepowtarzalny wizerunek „Pani Wiosny” z użyciem kredek akwarelowych (w pierwszej fazie także szkic ołówkiem).

Akwarela, czyli malowanie mocno rozcieńczonym w wodzie pigmentem na porowatym papierze, jest jedną z trudniejszych, a przy tym bardzo efektowną i szeroko stosowaną techniką malarską. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki rysowania i malowania akwarelami ,a na podstawie omawianych prac zapoznają się również z materiałami i narzędziami : kredkami, farbami, pędzlami oraz papierem do akwareli.

Warsztaty są kierowane do młodzieży i dorosłych.

Warsztaty odbędą się 11,12,18 i 19 kwietnia w godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00

empik Focus Mall, Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 41
empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141
empik Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34
empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
empik Galeria Łódzka, Łódź, Józefa Piłsudskiego 15/23
empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44
empik Galeria Malta, Poznań, ul. Maltańska 1
empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82
empik Galeria Mokotów, Warszawa, ul. Wołoska 12
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
empik Złote Tarasy, Warszawa, ul. Złota 59
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
empik Rynek, Wrocław, Rynek 50

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.