Nowy cennik parkingów na Lotnisku Chopina – Portal PR - 24PR
Nowy cennik parkingów na Lotnisku Chopina

25.04.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Porty Lotnicze wprowadzają nowy cennik za postój na parkingach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A na Lotnisku Chopina w Warszawie. Sposób naliczania opłat jest teraz bardziej elastyczny i przyjazny kierowcom.

Nowa polityka opłat premiuje osoby pozostawiające samochody na parkingach na krótko. Przez pierwsze dwie godziny postoju opłaty naliczane są co 30 minut, później cennik zmienia się co godzinę. – Wcześniej takiej możliwości nie było i kierowcy musieli płacić za każdą pełną godzinę parkowania, nawet gdy samochód stał na parkingu krócej – wyjaśnia Małgorzata Broniarek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Na parkingu P1 (wielopoziomowy, pod hotelem Courtyard by Marriott) w ciągu pierwszych dwóch godzin parkowania za każde pół godziny postoju opłata wynosi 5 zł. Powyżej dwóch godzin za każdą kolejną godzinę zostanie naliczone 10 zł. Na parkingu P3 (odkryty, w pobliżu terminala autokarowego) pół godziny postoju wiąże się z opłatą 4 zł, a powyżej trzech godzin każda kolejna godzina kosztuje 10zł.

– Z naszych statystyk wynika, że większość kierowców parkuje na lotnisku około półtorej godziny, a później odjeżdża. Dzięki elastycznemu taktowaniu opłat w nowym cenniku teraz będą mogli zapłacić mniej niż dotychczas – wyjaśnia Małgorzata Broniarek.

Zmiany obejmują również ceny postoju na parkingu długoterminowym P4. W tym przypadku najmniejszą jednostką czasową jest jedna doba, co wiąże się z opłatą 60 zł (nawet jeśli samochód stoi na parkingu tylko przez godzinę lub dwie). Druga i trzecia dobra parkowania kosztują po 30zł, a każda kolejna doba – 10 zł. Osiem dni postoju (najczęściej wybierana opcja przez kierowców) wiąże się z wydatkiem 170 zł, zaś postój na 15 dni kosztuje 240 zł. Warto dodać, że miejsca na parkingu P4 są strzeżone i można je rezerwować online na stronie internetowej lotniska.

– Stawki opłat za parkingi na lotnisku nie były zmieniane od 2007 r. i wymagają urealnienia. Przy okazji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kierowców i uelastyczniamy sposób naliczania opłat, dzięki czemu będzie można płacić mniej. Warto przy tym zaznaczyć, że w porównaniu do innych europejskich lotnisk obsługujących stolice państw, w Warszawie płaci się za parking o około 15 proc. mniej, więc pod tym względem nasza oferta jest naprawdę bardzo konkurencyjna – komentuje Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.