Radio WAWA nagrodzone przez ZAiKS – Portal PR - 24PR




Radio WAWA nagrodzone przez ZAiKS

24.04.2015 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Radio WAWA otrzymało nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS „za popularyzację polskiej twórczości rozrywkowej”. Członkowie docenili, że stacja jako jedyna w Polsce od ponad 10 lat nadaje na antenie wyłącznie polskie przeboje.

Gala rozdania nagród ZAiKS-u odbyła się 23 kwietnia, tj. w Światowym Dniu Książki i Prawa Autorskiego, w siedzibie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w Warszawie. Radio WAWA reprezentowała prezes stacji Małgorzata Mizińska oraz dyrektor programowa Radia WAWA Anna Paluszek. Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się m.in.: brytyjski historyk Norman Davies, ksiądz Adam Boniecki, krytyk filmowy i eseista Tadeusz Sobolewski.

Radio WAWA to jedyna w Polsce sieć stacji lokalnych, prezentująca na antenie wyłącznie polskie przeboje. Program rozgłośni dopasowany jest do słuchacza w wieku 25-45 lat. Stacji można słuchać w 11 miastach Polski (Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Krośnie, Opolu, Szczecinie, Ostrołęce, Krakowie i Nowym Sączu). Oprócz najlepszej polskiej muzyki Radio WAWA informuje o wydarzeniach muzycznych i koncertowych oraz prezentuje wywiady z gwiazdami krajowej sceny muzycznej. Na antenie stacji usłyszeć można o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata, a także z danego regionu.

15 listopada 2014 r. minęło 10 lat, od kiedy Radio WAWA wprowadziło format „Zawsze Polska Muzyka”. Początki stacji sięgają w 1991 r. Wówczas na antenie nadawana była mocna muzyka rockowa. Z biegiem lat oferta muzyczna wzbogacona została o classic rock, pop i największe przeboje z lat 80., 90. i współczesne.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznaje nagrody od 1966 roku. Corocznie doceniani są artyści reprezentujący różne dziedziny, a także publicyści i dziennikarze, którzy promują polską kulturę na rozmaite sposoby. Od 1990 r. ZAiKS nagradza także za wysiłek propagowania polskiej twórczości muzycznej na łamach prasy, w radiu i telewizji. Listę nagrodzonych układają sami twórcy. Kandydatów zgłaszają poszczególne sekcje ZAiKS-u, specjalizujące się w bardzo wąskich dziedzinach. Ostatecznie zwycięzców wyłania Rada Stowarzyszenia. Nagrody są przyznawane w 13 różnych kategoriach i dyscyplinach, które spaja wspólna idea – potrzeba popularyzacji polskiej twórczości.

Podobne wpisy:







Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.