Biedronka świętuje 20 urodziny – Portal PR - 24PR
Biedronka świętuje 20 urodziny

20.05.2015 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Sieć sklepów Biedronka rozpoczęła celebrację jubileuszu dwudziestolecia skierowaną do klientów, pracowników jak i partnerów handlowych, bez których sukces marki nie byłby możliwy. Obok kampanii marketingowej przygotowano specjalną ofertę produktów, degustacje w sklepach oraz konkursy z nagrodami.
Biedronka rozpoczyna świętowanie poprzez ogólnopolską kampanię wizerunkową ze spotem reklamowym opartym na motywie przeboju muzycznego „Dwudziestolatki”. Reklama ukazuje klientów oraz pracowników w różnych sytuacjach: zabawnych, odświętnych, a także w tych codziennych, zwyczajnych, które łączy jedno – obecność Biedronki w każdej chwili ich życia. W sklepach pojawiły się również plakaty z wizerunkami klientów podkreślającymi cechy Biedronki: bliskość i dostępność, wysokiej jakości produkty w wyjątkowo niskich cenach. Z okazji święta logo Biedronki z hasłem „Codziennie niskie ceny” zyskało nowy, wizerunek. „20 lat niskich cen” oraz „20 lat razem” dla podkreślenia ważnych dla marki wartości.
Świętowanie Biedronki widoczne będzie szczególnie w sklepach, gdzie oprócz dedykowanych promocji, pojawi się przygotowana wspólnie z partnerami handlowymi oferta produktów „Vintage”. Będą to artykuły nawiązujące opakowaniem do dawnych lat oraz takie, które na dobre zniknęły z rynku. Specjalnie dla Biedronki partnerzy handlowi wznowili ich produkcję, aby zabrać konsumentów w sentymentalną podróż w przeszłość. Pierwsze produkty „Vintage” będą dostępne w czerwcu, zaś kolejne będą sukcesywnie wprowadzane w następnych tygodniach.
Dwie dekady współpracy z partnerami handlowymi to także okazja do wprowadzania nowych, najbardziej innowacyjnych artykułów, o których wyborze zadecydują klienci w ramach specjalnej edycji programu „Testujemy”. Spośród propozycji 250 produktów poprzez stronę www.testujemy.biedronka.pl/20 wybranych zostanie 20 najlepszych. Zwycięskie artykuły poznamy pod koniec maja, a jeszcze w tym roku trafią one do sklepów.
Od czerwca w wybranych sklepach sieci będą odbywać się również degustacje najlepszych produktów, m.in. owoców, warzyw, wędlin, nabiału, serków, jogurtów, ciast, pieczywa, pochodzących od 40 dostawców.
Urodziny to przede wszystkim okazja do składania życzeń. Aby to umożliwić Biedronka uruchomiła konkurs „Złóż życzenia Biedronce” ze specjalną aplikacją na stronie http://20latrazem.biedronka.pl. Autorzy najciekawszych życzeń mogą wygrać 200 atrakcyjnych nagród takich jak: aparaty fotograficzne NIKON COOLPIX L330, telefony Samsung I9195 Galaxy S4 mini black, tablety Apple iPad mini 16GB space gray, Sony Playstation 4 500GB.
Sukces Biedronki zbudowali jego pracownicy. Ich zespół liczy obecnie 55 tysięcy pracowników. Specjalnie z myślą o nich Biedronka przygotowała dla nich szereg niespodzianek. Wśród nich znalazła się strona internetowa, na której dostępne są ciekawe informacje o firmie, quizy, konkursy z nagrodami oraz akcje integracyjne.
Kolejnymi autorami sukcesu są także partnerzy handlowi. Obecnie sieć współpracuje z 500 przedsiębiorstwami, w tym z ponad 200 od 10 lat i z ponad 50 od samego początku swego istnienia. Dzięki strategii długoterminowych partnerstw, Biedronka rozwija pozycję lidera równolegle z polskimi producentami, którzy jednocześnie z nią osiągali czołowe pozycje w swoich branżach.
20 lat temu sieć sklepów Biedronka otworzyła swoją pierwszą placówkę w Poznaniu, a w chwili obecnej posiada ponad 2 600 sklepów na terenie całego kraju. Każdego dnia zakupy robią w nich blisko 4 mln klientów.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.