Lotnisko Chopina wita uczestników spotkania przedstawicieli Star Alliance – Portal PR - 24PR
Lotnisko Chopina wita uczestników spotkania przedstawicieli Star Alliance

24.06.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Lotnisko Chopina ma przyjemność gościć uczestników spotkania prezesów i przedstawicieli linii lotniczych zrzeszonych w sojuszu Star Alliance, które po raz pierwszy w historii odbywa się w Warszawie w Polsce.

CEB, czyli Chief Executive Board Meeting jest spotkaniem Prezesów, Dyrektorów oraz Członków Zarządów linii lotniczych zrzeszonych w Star Alliance. Spotkania te odbywają się dwa razy w roku w miastach, w których swoje bazy mają linie lotnicze sojuszu Star. Gospodarzem CEB w Warszawie są Polskie Linie Lotnicze LOT.
– Jest to bardzo prestiżowe wydarzenie branżowe i bardzo nam miło, że wspólnie z LOT-em możemy witać w Warszawie uczestników tak prestiżowego wydarzenia. Ufam, że nasze miasto i nasz kraj zrobią na uczestnikach CEB tak dobre wrażenie, że nie będą mieli wątpliwości, że Polska jest rynkiem, o który warto powalczyć i warto otwierać tu nowe połączenia lotnicze – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.
Lotnisko Chopina w Warszawie – baza i hub Polskich Linii Lotniczych LOT – jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Środowo-Wschodniej. Obsługuje pasażerski ruch rozkładowy, ruch czarterowy, cargo oraz general aviation.
Jego historia sięga 1934 r. kiedy to osobiście otworzył je prezydent Ignacy Mościcki. Przez lata warszawski port lotniczy zmieniał się i rozbudowywał. Dzisiaj – jako Lotnisko Chopina – należy do najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych pasażerom portów lotniczych w Europie.
W 2014 r. na lotnisku obsłużonych zostało ponad 10,5 mln pasażerów, z czego blisko 40 proc. stanowili klienci biznesowi. W sezonie letnim 2015 r. lotnisko obsługuje połączenia z 84 portami lotniczymi w 43 krajach na czterech kontynentach.
Lotnisko Chopina zlokalizowane jest niespełna 10 km od centrum Warszawy. Jest doskonale skomunikowane z miastem i regionem. Dobry dojazd do lotniska zapewniają cztery linie autobusowe komunikacji miejskiej, kilkanaście linii autobusowej komunikacji dalekobieżnej, dwie linie kolei miejskiej i jedna linia kolei regionalnej, a także droga szybkiego ruchu.
Lotnisko dysponuje dwiema krzyżującymi się drogami startowymi o nawierzchni asfaltobetonowej i 80 miejscami postojowymi dla samolotów rozlokowanymi na 13 płytach postojowych. Pasażerowie mogą korzystać z 108 stanowisk odprawy bagażowo-biletowej i 16 samoobsługowych stanowisk check-in. W strefie komercyjnej na klientów czeka 40 sklepów i 20 restauracji i kawiarni.
Lotnisko zarządzane jest przez przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które zajmuje się m.in. budową i eksploatacją lotnisk oraz świadczeniem usług na rzecz pasażerów i linii lotniczych. Oprócz warszawskiego lotniska Porty Lotnicze zarządzają również portem w Zielonej Górze oraz posiadają udziały w 10 spółkach zarządzających lotniskami regionalnymi. Za konsekwentne realizowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa oraz osiągnięcia biznesowe Porty Lotnicze wielokrotnie nagradzane były tytułami Perły Polskiej Gospodarki, Ambasadora Gospodarki Polskiej, Firmy Przyjaznej Klientowi, Superbrands.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.