„Markowy Program” RDC z Placu Krasińskich – Portal PR - 24PR
„Markowy Program” RDC z Placu Krasińskich

30.07.2015 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

W ramach obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w piątek 31 lipca Radio RDC przygotowało specjalne wydanie „Markowego Programu”. Audycję nadawaną z Placu Krasińskich, gdzie wieczorem odbędzie się koncert poświęcony Powstaniu, od 10.00 do 14.00 poprowadzi Marek Wiernik.

Gośćmi Marka Wiernika w studiu plenerowym będą organizatorzy i artyści koncertu: Halina Jarczyk – kierownik artystyczny (godz. 12.30), Bartosz Chajdecki – autor muzyki i dyrektor projektu (godz. 13.00) i Andrzej Matusiak – dyrektor Stołecznej Estrady (godz. 13.30). Po godz. 12.00 na antenie będzie można wysłuchać również rozmowy Piotra Gursztyna z Janem Ołdakowskim – dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego.
Koncert z muzyką z serialu „Czas Honoru” – za którą Bartosz Chajdecki otrzymał nominację do nagrody IFMCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej) – rozpocznie się o godz. 20:00. Wydarzenie będzie miało wymiar wokalno-słownej opowieści o Polakach i ich losach podczas II Wojny Światowej. Muzyka współgrać będzie z fragmentami poematów i wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta czy Leszka Aleksandra Moczulskiego.

W wydarzeniu udział wezmą: Orkiestra Symfoniczna ArtBel Enesemble, Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium oraz Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Olga Bołądź i Antoni Pawlicki.
Marek Wiernik jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym i prasowym. Od 30 lat związany z PR i TVP. W RDC prowadzi audycje: „Markowy Program” (od poniedziałku do czwartku między 10.00 a 14.00), „Rock Wiernika” (w środę o 23.00) i „Listę Przebojów z Charakterem” (w każdy piątek po 18.00).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.