YOKOHAMA na koszulkach Chelsea – Portal PR - 24PR
YOKOHAMA na koszulkach Chelsea

30.07.2015 Kategoria: sponsoring. Autor: admin

W lipcu 2015 r. weszło w życie porozumienie o współpracy pomiędzy japońskim producentem opon YOKOHAMA a brytyjskim klubem piłkarskim Chelsea. Mistrzowie angielskiej Premier League zaprezentowali nowe uniformy z logo sponsora.

Oficjalne rozpoczęcie współpracy i premiera nowych koszulek drużyny miała miejsce 22 lipca 2015 r. w trakcie przedsezonowego meczu pomiędzy Chelsea a zespołem New York Red Bulls z ligi Major League Soccer (MLS) w Stanach Zjednoczonych. W Wielkiej Brytanii koszulki z logo YOKOHAMA zadebiutują 2 sierpnia 2015 r. na stadionie Wembley, gdzie Chelsea zmierzy się z zespołem Arsenal w corocznym meczu FA Community Shield, pomiędzy mistrzem Premier League i zdobywcą Pucharu Anglii.
Nowe stroje klubowe wykonane zostały przez wiodącego producenta odzieży sportowej firmę Adidas. Logo „YOKOHAMA Tyres” widoczne jest z przodu na całej szerokości koszulki. Nowy strój nawiązuje do tradycji, a źródłem inspiracji przy jego tworzeniu były klasyczne uniformy Chelsea. Biało-czerwone wykończenia na kołnierzyku, rękawach, spodenkach i skarpetach stroju odpowiadają kolorom klubowym i historii Chelsea. Podobnie jak pionowe prążki, będące elementem wielu kultowych koszulek z ostatnich 30 lat.
Założony w 1905 r. klub piłkarski Chelsea FC jest jednym z najlepszych klubów w Premier League w ostatnich latach. Na zakończenie sezonu 2014-2015 drużyna ze Stamford Bridge po raz piąty zwyciężyła w rozgrywkach o mistrzostwo Anglii. W swojej historii klub zdobył także siedem razy Puchar Anglii, a także Ligę Mistrzów w 2012 r., Ligę Europy w 2013 r. i dwukrotnie Puchar Zdobywców Pucharów. Chelsea jest jedynym klubem w Wielkiej Brytanii, który zdobył wszystkie trzy najważniejsze trofea rozgrywek UEFA. W obecnym pierwszym zespole prowadzonym przez menedżera Jose Mourinho, jednego z najbardziej utytułowanych menedżerów w historii piłki nożnej, występuje wielu graczy światowej klasy, na czele z Edenem Hazardem, Diego Costą, Johnem Terrym i Ceskiem Fabregasem.

YOKOHAMA Rubber Co. jest najstarszym w Japonii i jednym z najstarszych na świecie producentów ogumienia do wszystkich typów pojazdów. YOKOHAMA Rubber Co. Ltd., posiada 145 oddziałów na całym świecie i 44 filie. Wysokiej jakości opony produkowane są w 13 fabrykach, z których 6 znajduje się w Japonii, 2 w USA, 1 w Rosji, a pozostałe w innych krajach azjatyckich. „Idee świata sportu są marce YOKOHAMA szczególnie bliskie. Nieustanne doskonalenie umiejętności pracowników, tworzenie zgranego zespołu i współzawodnictwo na zasadach zdrowej konkurencji z rywalami z całego świata towarzyszą działaniom firmy już od niemal 100 lat obecności na światowym rynku” – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE, dystrybutor opon japońskiej marki w Polsce. Podpisane 26 lutego 2015 roku porozumienie pomiędzy Chelsea a YOKOHAMA zakłada pięcioletni okres współpracy.

Najbliższe mecze, w których Chelsea wystąpi z nowych koszulkach z logo YOKOHAMA:
– 2 sierpnia 2015 przeciwko Arsenalowi – Community Shield (Superpuchar Anglii) na stadionie Wembley (Londyn)
– 5 sierpnia przeciwko Fiorentinie – przedsezonowy mecz na Stamford Bridge (Londyn)
– 8 sierpnia przeciwko Swansea – mecz 1. kolejki Premier League na Stamford Bridge (Londyn).
xxx
Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.