Katalog IKEA 2016 – przekonaj się, że drobne rzeczy nadają życiu smak! – Portal PR - 24PR
Katalog IKEA 2016 – przekonaj się, że drobne rzeczy nadają życiu smak!

23.08.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Nowy katalog IKEA 2016 jest już dostępny w Polsce. To jego dwudziesta odsłona w naszym kraju, która w tym roku poświęcona jest życiu w kuchni i wokół niej. To właśnie kuchnia jest sercem każdego domu, które w naturalny sposób przyciąga i łączy ludzi. Czas na gotowanie to czas na bycie razem. W tym roku IKEA oferuje mnóstwo inspiracji związanych z przygotowywaniem posiłków i jedzeniem. Wszystko po to, by odpowiadać na potrzeby ludzi oraz realizować ich marzenia. Nowy katalog to proste i drobne rozwiązania, które poprawiają komfort życia oraz nadają mu smak.

Kuchnia to coś więcej niż miejsce przygotowywania posiłków. To przestrzeń, w której krzyżują się drogi wszystkich domowników. W niej toczy się nasze codzienne życie – wspólne chwile spędzone podczas porannej kawy, rodzinnego obiadu czy kolacji z przyjaciółmi. Kuchnia zbliża ludzi. Z badania Polki same o sobie wynika że największe zadowolenie z życia przynosi kobietom czas spędzany z bliskimi, a rodzina jest podstawowym źródłem codziennego szczęścia. Dla 85% Polek satysfakcja, którą z niej czerpią, jest warta więcej niż cokolwiek innego w życiu. Kiedy przyrządzanie dań sprawia nam radość, zyskujemy czas na małe rzeczy, które wbrew pozorom mają dla nas ogromne znaczenie. O tym właśnie opowiada katalog IKEA 2016. O życiu w kuchni i wokół niej – o celebrowaniu chwil, dzięki którym panuje harmonia
i o znajdowaniu czasu na drobne rzeczy, które nadają życiu smak.

W IKEA wierzymy, że zainteresowanie jedzeniem to nie tylko chwilowy trend – to ruch. Ruch, który kształtuje codzienne życie ludzi. Dlatego tegoroczny katalog skupia się na różnych tematach związanych z jedzeniem – od własnych upraw, przez gotowanie, serwowanie
i przechowywanie. Wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby wielu ludzi oraz pokazać proste rozwiązania, mające poprawić komfort życia. IKEA jako ekspert w urządzaniu wnętrz wychodzi naprzeciw ludzkim oczekiwaniom. Rozumie wszystkie aspekty związane z codziennym życiem domowym. Dlatego oferuje wiele inspiracji związanych z przygotowywaniem posiłków – od śniadania w łóżku po szybkie przekąski w ciągu dnia – by celebrować zarówno zwykłe chwile, jak i wyjątkowe okazje.

Jak wynika z badań, Polacy jedzą głównie w domach, a aż 61% Polek gotuje codziennie lub prawie codziennie, poświęcając na to około godziny. Gotowanie i jedzenie posiłków wymaga czasu, a wielu z nas zazwyczaj go brakuje. To w połączeniu z brakiem dobrych pomysłów oznacza, że kuchenne czynności nie przebiegają tak, jak powinny. Nowy katalog prezentuje nowe produkty i inspiracje, które są odpowiedzią na codzienne wyzwania. Poprzez proste rozwiązania IKEA ułatwia codzienne życie oraz pokazuje, jak ważna jest dobra organizacja kuchni i wykorzystanie przestrzeni wokół niej. Udowadnia, że niezależnie od konkretnych okoliczności – braku miejsca, ograniczonych środków czy licznej rodziny – ludzie zawsze mogą coś zmienić, aby poprawić swój komfort życia.
Wiedza o tym, jak wygląda życie w kuchni i wokół niej, pozwala nam na tworzenie w sklepach ekspozycji zupełnie różnych kuchni. Wszystkie są bardzo funkcjonalne. Stanowią odpowiedź na codzienne wyzwania i są dopasowane do różnych stylów życia. Aż 70 % Polaków ma kuchnię
o powierzchni od 6 do 15 m2. Chcemy pokazać, że nawet z bardzo małych pomieszczeń można stworzyć kuchnię, która będzie miejscem codziennych spotkań domowników
i celebrowania posiłków, przyjaznym dla wszystkich – powiedział Rafał Drosik, ekspert IKEA ds. badań rynku.
Coraz więcej ludzi chce mieć świadomość, co je i skąd pochodzi żywność, którą spożywają. Jak jest produkowana i czy na pewno jest zdrowa. IKEA pokazuje, że możemy wpłynąć na te rzeczy. W najnowszym katalogu poświęca dużo uwagi na uprawianie w domu produktów, które trafiają na nasze stoły. Prezentuje rozwiązania pomocne w domowej hodowli własnych roślin zarówno w kuchni, jak i na balkonie. IKEA udowadnia, że własne uprawy nawet na niewielką skalę mogą być nie tylko przyjemne, ale również proste.

Tegoroczny katalog to również kwestie związane z obróbką żywności i segregacją odpadów. IKEA zwraca uwagę na mądre przechowywanie jedzenia oraz segregowanie resztek pokarmów trafiających do kosza. Podsuwa łatwe rozwiązania gromadzenia i organizacji żywności, by zmniejszyć ilość odpadów. Dzięki temu podpowiada, jak można żyć w sposób bardziej zrównoważony, nie zmieniając zbyt wiele.

W tym roku katalog IKEA 2016 liczy 324 strony. Zostanie wydrukowany w nakładzie ponad 219 milionów egzemplarzy na papierze z certyfikatem FSC i będzie dostępny na 49 rynkach.
Po raz pierwszy katalog w pełnej wersji będzie również dostępny w Maroku i Korei Południowej. W Polsce jego tegoroczna odsłona obchodzi swoje dwudziestolecie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.