„Diamenty Designu” rozdane na Warsaw Build 2015 – Portal PR - 24PR
„Diamenty Designu” rozdane na Warsaw Build 2015

15.10.2015 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Polscy projektanci zaskakują ciekawymi pomysłami wzorniczymi i nie boją się sięgać po niestandardowe rozwiązania – tak organizatorzy Warsaw Build 2015 podsumowali pierwszą edycję konkursu „Liczy się pomysł – dobre polskie projekty dla wnętrz”. Najlepsze projekty otrzymały tytuł „Diament Designu 2015”.

Celem pierwszej edycji konkursu „Liczy się pomysł – dobre polskie projekty dla wnętrz” było wyłonienie ciekawych pomysłów niezależnych polskich projektantów i producentów mebli oraz art. wyposażenia wnętrz, o największym potencjale rynkowym, łączących design z funkcjonalnością. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 18 września 2015 r., trzeciego dnia Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2015.

Diamenty dla najlepszych
Jury składające się z architektów, redaktorów pism branży wnętrzarskiej oraz znawców rynku meblarskiego i artykułów wyposażenia wnętrz zdecydowało o przyznaniu tytułu „Diament Designu 2015” trzem projektom. Miejsce pierwsze otrzymało Fluffo − Fabryka Miękkich Ścian za miękkie panele ścienne 3D pokryte strukturą Fluffo, która przypomina aksamit i doskonale pochłania dźwięk. Drugie miejsce zajęła Lampa Woodline Square, autorstwa Roberta Brudło, zaprojektowana z wykorzystaniem nowoczesnej technologii LED. Trzecią nagrodę otrzymał projekt krzesła „El Animalito” wykonany przez Dagmarę Oliwę-Pyzik.

Wyróżnienia za innowacyjność i ekologię
Oprócz nagród głównych, Jury przyznało dodatkowe wyróżnienia, doceniając funkcjonalność, innowacyjne pomysły czy zastosowanie w projekcie ekologicznych materiałów. W kategorii „Innowacyjny Pomysł” wyróżnienie otrzymała Marta Jaworska za stolik Vegetable, który umożliwia hydroponiczną uprawę roślin, pełniąc przy tym funkcję stołu. Wyróżnienie w kategorii „Funkcjonalność” przyznano Joannie Walikowiak za fotel Mr. Big − tradycyjny drewniany fotel tapicerowany w nowoczesnym wydaniu. Firma Madom Decor otrzymała wyróżnienie za Potencjał Rynkowy listwy sufitowej z kolekcji „Origami”. Organizatorzy docenili krzesło barowe B1 Marcina Krzanowskiego – wyróżnienie w kategorii „Parametry Ekonomiczne” oraz a Sofę Szarą Magdy Was – w kategorii „Ekologia Zastosowanych Materiałów”.
Nagroda publiczności
Oprócz Jury najlepsze prace wybierali też Inernauci. Tutuł „Diament Designu 2015” od publiczności otrzymała firma NordLoft – Industrial Design za stolik kawowy typu vintage, wykonany ze stali i dębu „Rustic”.

Zwycięskie prace prezentowane były od 16 do 18 września 2015. w warszawskim Centrum EXPO XXI, podczas Warsaw Build 2015. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła 100 wystawców z 11 krajów, którzy zaprezentowali najnowsze produkty oraz rozwiązania z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz. Targi przyciągnęły ok. 2000 specjalistów z branży z Polski i świata. Spotkaniom towarzyszyły liczne wykłady i prelekcje poświęcone zagadnieniom energooszczędności i modernizacji budynków, zmianom w prawie budowlanym, czy trendom w aranżacji przestrzeni.

Informacje dla mediów:
Organizator:
Organizatorem Międzynarodowych Targów Warsaw Build 2015 jest Lentewenc Sp. z o.o., będąca częścią brytyjskiej ITE Group, która od ponad 20 lat specjalizuje się w organizacji targów i konferencji w kluczowych sektorach przemysłu na świecie. W Polsce realizuje działania w sektorach, takich jak budownictwo, wykończenie wnętrz, sprzęt medyczny, farmacja, transport i logistyka, przemysł spożywczy. Organizowane przez Lentewenc targi są spotkaniami branżowymi B2B, skupiającymi polskie i zagraniczne firmy. Organizowane dotychczas wydarzenia to: Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE – Hospital, Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie Trans Poland, Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów World Food Warsaw, Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.