WYSTARTOWAŁA OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA GOTUJ ZDROWO Z RYBKĄ MINIMINI – Portal PR - 24PR
WYSTARTOWAŁA OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA GOTUJ ZDROWO Z RYBKĄ MINIMINI

01.10.2015 Kategoria: Kampania. Autor: admin

W czwartek, 1 października ruszyła ogólnopolska akcja edukacyjna „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”, której celem jest promocja zbilansowanej diety maluchów oraz wzrost świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia.

W ramach akcji „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” został uruchomiony serwis internetowy www.gotujzdrowo.miniminiplus.pl, dzięki któremu rodzice mogą dzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami, oceniać receptury zamieszczone na stronie oraz znaleźć pyszne inspiracje na zdrowe dania. Marieta Marecka, znana z telewizji Kuchnia+ mama 3,5 rocznego Jasia, została ambasadorką akcji i opracowała pełne witamin przepisy na łatwe do przygotowania dania dla najmłodszych. W serwisie znajdują się także ciekawostki, porady ekspertów
i napisane przez dietetyków artykuły na temat prawidłowego żywienia dzieci.

Na stronie www.gotujzdrowo.miniminiplus.pl rodzice mogą dodawać swoje wypróbowane przepisy w jednej z pięciu kategorii: śniadanie, coś na ząb, obiadek, podwieczorek i kolacja. Każdy przepis przed zamieszczeniem w serwisie będzie weryfikowany przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy dbają o to, aby polecane dania były wartościowe i nie zawierały zbyt dużej ilości cukrów, soli i innych składników niepożądanych w diecie dziecka.

Akcja „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” będzie wspierana kampanią promocyjną w kanałach własnych platformy nc+, MiniMini+, teleTOON+, Kuchnia+ oraz w serwisach internetowych cyfrowego nadawcy. Partnerem akcji jest Akademia Zdrowego Przedszkolaka, która organizuje warsztaty na temat zdrowia i zbilansowanej diety maluchów w przedszkolach na terenie całego kraju. W ramach zajęć dzieci otrzymają materiały edukacyjne od Rybki MiniMini. Partnerzy medialni to: magazyny Dziecko i Kuchnia oraz serwisy Babyonline.pl i Durszlak.pl.

Inicjatywa „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstała, aby aktywizować rodziców, zwrócić ich uwagę na problem rosnącej wśród dzieci otyłości
oraz wpływu diety na rozwój maluchów, ich kondycję psychiczną i fizyczną.

W dniu 1 września weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w placówka oświatowych. Nowe przepisy mają na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez wyeliminowanie z przedszkoli i szkół pokarmów zawierających nadmierne ilości cukru, soli i tłuszczów.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.