Saint-Gobain obchodzi 350 urodziny – Portal PR - 24PR
Saint-Gobain obchodzi 350 urodziny

17.11.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

17 listopada odbywają się polskie obchody 350-lecia Saint-Gobain – lidera w branży budowlanej i jednego z największych inwestorów zagranicznych. W ich trakcie został zaprezentowany raport „Czas wyzwań – czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce o obiegu zamkniętym”, opracowany przez ekspertów z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Saint-Gobain została założona w 1665 roku przez Ludwika XIV, znanego jako Król Słońce,

w celu przełamania ówczesnej dominacji Republiki Weneckiej w produkcji szkła. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu rewolucyjnej jak na tamte czasy metody odlewania, przez co francuska manufaktura szybko stała się pionierem w tej dziedzinie i głównym wytwórcą szkła w Europie. Taki rodowód czyni Grupę jedną z najdłużej funkcjonujących firm na świecie i jednocześnie najstarszym podmiotem notowanym na prestiżowym francuskim indeksie giełdowym CAC 40. W połowie XIX wieku Saint-Gobain zaczęło rozwijać swoje zakłady poza granicami Francji. Pierwsze z nich powstały w Niemczech, Włoszech i w Belgii. Kolejne, zakładane już w XX wieku utworzono m.in. w Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz Indiach. W Polsce Grupa jest obecna od 1994 roku, a obchody rocznicowe odbywające się nad Wisłą zajmują szczególne miejsce na liście tegorocznych wydarzeń związanych z 350-leciem Saint-Gobain.
W trakcie polskich obchodów zaprezentowano raport „Czas wyzwań – czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce o obiegu zamkniętym”. Został on przygotowany w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju przez dr. Andrzeja Kassenberga we współpracy z dr. Wojciechem Szymalskim. W dokumencie omówiona została koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym wraz z wybranymi rozwiązaniami praktycznymi. Ponadto w raporcie znalazł się opis sytuacji w Polsce w zakresie wdrażania w życie zasad zrównoważonego rozwoju, a także wyzwań, jakie stoją przed państwem polskim w kontekście przyszłości świata.
– Na przestrzeni ostatnich stuleci Saint-Gobain była świadkiem wielu przełomowych wydarzeń o charakterze politycznym, społecznym czy gospodarczym. Od momentu swojego powstania tworzyła, a następnie wdrażała nowatorskie rozwiązania, w które wpisany jest postęp oraz innowacja. To wszystko w połączeniu z wysoką kulturą pracy budowaną
i kultywowaną przez pracowników spowodowało, że Saint-Gobain znajduje się na prestiżowej liście 100 największych globalnych innowatorów – mówi Pierre-André de Chalendar, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Saint-Gobain. – Nad Wisłą mieści się
25 zakładów produkcyjnych naszego przedsiębiorstwa, a sama Polska odgrywa kluczową rolę w strukturach Grupy, stanowiąc główną bazę rozwojową dla działalności Saint-Gobain
w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreśla Pierre-André de Chalendar.
– Przygotowanie raportu „Czas wyzwań – czas odpowiedzi, czyli droga ku gospodarce
o obiegu zamkniętym” było zadaniem szalenie intrygującym i jednocześnie niezwykle trudnym. Jednym z wyzwań postawionych przed nami było wyczerpujące omówienie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli kluczowego zagadnienia ze sfery współczesnej ekonomii i ochrony środowiska, połączone z prezentacją głównych elementów działalności Grupy Saint-Gobain – mówi dr Andrzej Kassenberg z Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. – Jesteśmy przekonani, że lektura dokumentu przybliży jego czytelnikom wzajemne oddziaływanie i przenikanie problemów gospodarczych, społecznych oraz przyrodniczych zarówno dzisiaj, jak i w bliskiej i dalekiej przyszłości – podsumowuje dr Andrzej Kassenberg.
O Saint-Gobain
W 2015 roku firma celebruje 350. rocznicę powstania pod hasłem: „350 powodów by wierzyć
w przyszłość”. Bazując na swoim doświadczeniu i potencjale innowacyjnym, Saint-Gobain, światowy lider na rynkach związanych z budownictwem, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały budowlane proponując innowacyjne rozwiązania będące odpowiedzią na kluczowe wyzwania naszych czasów: wzrost gospodarczy, oszczędność energii oraz ochronę środowiska. Grupa Saint-Gobain, której obroty w 2014 roku wyniosły 41 mld EUR, działa w 64 krajach świata i zatrudnia blisko 180 000 pracowników. W Polsce Grupa Saint-Gobain rozpoczęła swoją działalność przemysłową w 1994 roku. Saint-Gobain Polska posiada dziś 25 zakładów oraz około 60 punktów dystrybucji budowlanej. Grupa zatrudnia 6000 pracowników, a jej obroty w Polsce w 2014 roku wyniosły 3,9 miliarda PLN.
Więcej informacji na temat Saint-Gobain znaleźć można na stronach www.saint-gobain.com, www.saint-gobain.pl oraz na kontach Twitter @saintgobain i Facebook ”Odkryj Siebie z Saint-Gobain”.
O Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju (InE) jest pozarządową organizacją typu think-tank powstałą
w 1990 r. z inicjatywy kilku członków Polskiego Klubu Ekologicznego. InE zajmuje się promowaniem
i wdrażaniem zasad oraz rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi Polski, dążąc do jej proekologicznej restrukturyzacji. W swojej działalności kieruje się misją: budowania pozytywnych relacji między rozwojem społecznym i gospodarczym a ochroną środowiska oraz występowania
w interesie obecnego i przyszłych pokoleń. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju współpracuje
z krajowym i europejskim ruchem pozarządowym. Instytut ma doświadczenie w tworzeniu strategii ekorozwoju wspólnie ze społecznościami lokalnymi – ich samorządami i partnerami społecznymi, ekologicznymi i partnerami otoczenia biznesu. Opracowania InE wykorzystują parlamentarzyści, administracja rządowa i samorządowa, naukowcy, studenci i uczniowie.
Więcej informacji na temat Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju znaleźć można na stronie http://www.ine-isd.org.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.