Nowe propozycje muzyczne RDC – Portal PR - 24PR
Nowe propozycje muzyczne RDC

10.12.2015 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Polskie Radio RDC uruchamia serwis muzyczny. Premiera w niedzielę 6 grudnia br. Więcej muzyki pojawi się również na antenie RDC – w piątek 4 grudnia br. rusza cykl koncertów rejestrowanych przez Rozgłośnię od początku listopada.
Wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy, Rozgłośnia przygotowała specjalny serwis muzyka.rdc.pl, który zostanie uruchomiony w niedzielę 6 grudnia br. Na stronie zamieszczony będzie player rotujący utwory z bazy muzycznej RDC. Będzie tam można wysłuchać również aktualnych serwisów informacyjnych („Wiadomości RDC”).

W najbliższym czasie w serwisie udostępnione zostaną dodatkowo playery zawierające utwory z autorskich audycji muzycznych Polskiego Radia RDC, takich jak: „Bez granic”, „Cesky kousek”, „Etnofaza”, „Konsonanse, dysonanse”, „Nakamarra”, „Pałac kultury”, „Piosenka jest kobietą”, „Rock Wiernika”, „Strefa piosenki”, „Uchem po mapie” i „Życie jest muzyką”. Na stronie będzie można znaleźć też newsy ze świata muzyki, wywiady z artystami, felietony, recenzje płyt i relacje z najważniejszych zdarzeń kulturalnych.
Zadania redaktora prowadzącego, odpowiedzialnego za zawartość merytoryczną serwisu, Zarząd RDC powierzył Urszuli Prussak – szefowi muzycznemu Rozgłośni. Kontent współtworzyć będą dziennikarze muzyczni RDC: Paweł Bobrowski, Anna S. Dębowska, Mamadou Diouf, Teresa Drozda, Michalina Furtak, Maciej Goliński, Sebastian Korsak, Paweł Rozwadowski, Michał Trzciński i Luis Andino Velez. Muzyczne newsy przygotuje Radosław Bartosiński. Specjalnie na potrzeby portalu teksty tworzyć będą też Michał Hajduk i Jacek Skolimowski.
Serwis dostosowany jest do urządzeń mobilnych.
Za pośrednictwem portalu będzie można również odsłuchać koncertów, które od 4 grudnia br. w formie cotygodniowego cyklu zagoszczą na antenie. W każdy piątek po godz. 20:00, RDC zaprosi słuchaczy na muzyczne spotkanie z ulubionymi artystami, takimi jak: zespół Mikromusic (4 grudnia), Plateau – Projekt Grechuta i Sonia Bohosiewicz (11 grudnia), Wojtek Mazolewski (18 grudnia) czy Aga Zaryan (25 grudnia).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.