Case Study kampanii reklamowej w serwisie YouTube dla marki Mapa Spontex – Portal PR - 24PR
Case Study kampanii reklamowej w serwisie YouTube dla marki Mapa Spontex

28.01.2016 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Jak z sukcesem poprowadzić kampanię w modelu AdWords dla Wideo, czyli case study z realizacji agencji KAMIKAZE dla marki Mapa Spontex.

Czy Youtube to dobre miejsce do promocji nowoczesnych akcesoriów do utrzymania czystości ? Podczas gdy komunikacja reklamowa w tej kategorii produktów od lat podlega dominacji mediów tradycyjnych – radia i telewizji, ogromne możliwości wideo w Internecie postanowiła wykorzystać marka Mapa Spontex i powierzyła agencji KAMIKAZE obsługę oraz przeprowadzenie kampanii AdWords w serwisie YouTube.
Miesięczną kampanię wideo na Youtube uruchomiliśmy 23 października 2015.
Jej celem była promocja intrygującego klipu reklamującego mop obrotowy Full Action System Compact+, [link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=TjKHf0mQYiA], w którym w głównych rolach wystąpiły sympatyczne zwierzaki – jeż i pies rasy Komandor. Reklamę zaadresowaliśmy do kobiet w grupie wiekowej 18-64 lata według zainteresowań: Dom i ogród, Edukacja, Nieruchomości, Produkty i usługi kosmetyczne, Sport i fitness, Usługi dla firm.
Materiał wideo wyświetlono 1 235 614 razy, z czego pełnych obejrzeń było 31 288 razy. 38,83% odbiorców obejrzało film do końca. Średni koszt obejrzenia wyniósł 0,06 zł.
W kampanii wykorzystaliśmy dwa formaty reklam TrueView różniące się sposobem wyświetlenia. W efekcie właściwej optymalizacji i odpowiedniego kierowania na odbiorcę uzyskaliśmy następujące wyniki:
– kampania In-Stream (tzw. pomijalny Pre-Roll, reklama przed odtworzeniem filmiku) wygenerowała 35 374 wyświetleń, ze współczynnikiem obejrzeń na poziomie 38,37% (40,21% użytkowników obejrzało film do końca). Średni koszt obejrzenia wyniósł 0,08 zł.
– kampania In-Display (reklama wideo w sieci GDN, nawiązująca do oglądanych treści
i sugerująca widzom obejrzenie wideo o podobnej tematyce) wygenerowała 1 200 240 wyświetleń, ze współczynnikiem obejrzeń na poziomie 4,58% (47,43% użytkowników obejrzało film do końca). Średni koszt obejrzenia wyniósł 0,05 zł.
Podsumowując efekty kampanii, marka Mapa Spontex dotarła do wybranych użytkowniczek YouTube, prezentując im konkretną ofertę za pomocą klipu reklamowego.
Na zlecenie klienta Agencja KAMIKAZE zoptymalizowała kampanię i zrealizowała efektywne działania w obszarze Adwords dla wideo. Efektem współpracy są bardzo dobre wyniki mierzalne, które wprost przekładają się na zainteresowanie i popularność reklamy wśród użytkowników.

Mapa Spontex jest renomowanym, ogólnoświatowym producentem artykułów do utrzymania czystości i produktów przeznaczonych dla gospodarstw domowych, takich jak gąbki, ścierki, mopy, miotły, wiadra, rękawice. Główna siedziba firmy znajduje się we Francji. Od 2000 roku marka jest obecna w Polsce, z siedzibą w Krakowie.

Case Study podsumowanie

Cel Kampanii: Wzbudzenie zainteresowania produktem Full Action System Compact+
(mop rotacyjny) i zachęcenie do przejścia na stronę zakupową.

Link do klipu: https://www.youtube.com/watch?v=TjKHf0mQYiA
Założenia i przebieg kampanii: Miesięczna kampania reklamowa na YouTube ruszyła 23 października 2015 roku. Klip reklamowy został skierowany na kobiety w wieku 18-64 lata, o zainteresowaniach: Dom i ogród, Edukacja, Nieruchomości, Produkty i usługi kosmetyczne, Sport i fitness, Usługi dla firm.

Wykorzystane formaty: In-Stream, In-Display

Czas trwania: 23.10.2015 – 22.11.2015

Wyniki: Łącznie wyświetlono reklamę 1 235 614 razy, z czego pełnych obejrzeń było 31 288 razy (38,83% odbiorców obejrzało film do końca). Średni koszt obejrzenia wyniósł 0,06 zł.

Opis: Spot w intrygujący sposób przedstawia funkcjonalności nowoczesnego mopa obrotowego Full Action marki Mapa Spontex. Główne role w reklamie odgrywają jeż i pies rasy Komandor.

Kamikaze od 10 lat zajmuje się obecnością marek w internecie. Obecnie agencja pracuje m.in. dla firm / marek: L’Oréal Paris, Garnier, Maybelline, Mixa, Essie, Orange Polska, Fundacja Orange, Kotlin, Czech Airlines.
Serwis agencji: www.kamikaze.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.