Polska firma sponsorem czołowego klubu Bundesligi! – Portal PR - 24PR
Polska firma sponsorem czołowego klubu Bundesligi!

28.01.2016 Kategoria: sponsoring, Sport. Autor: admin

Od stycznia 2016r. Borussia Mönchengladbach ma nowego sponsora. Jest nim nowosądecki producent okien, drzwi, bram i rolet – DAKO. Marka staje się teraz, m.in. obok Media Marktu, Axy czy Postbanku, Oficjalnym Partnerem Premium jednego z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów Bundesligi.

panorama_DAKO_fot.DAKO (00000003)
Kontrakt gwarantuje widoczność marki podczas meczów ligi niemieckiej na bandach reklamowych, ekspozycję logotypu na ściance sponsorskiej oraz w korytarzu wiodącym na murawę i autobusie klubowym, a także promocję na stronie klubu.
Strategiczna współpraca ze znanym klubem
Stephan Schippers, Dyrektor Zarządzający Borussi Mönchengladbach mówi:
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowego Partnera, polskiej firmy DAKO, która obecna jest na rynkach europejskich. DAKO stawia na innowacje w produktach, jakość i zadowolenie klientów, ale też chce być obecna przy prestiżowych wydarzeniach, co gwarantują mecze Borussi. Mamy nadzieje, że podpisana umowa to początek długotrwałej współpracy. Jak mówi Jolanta Zasępa, Specjalista ds. komunikacji i dziennikarz Sport.pl: – Dla przedsiębiorstwa sponsoring oznacza przede wszystkim obecność na rynku, nagłośnienie medialne i wzrost świadomości marki. Wszystkie te elementy znacząco zwiększają szanse na wzbudzenie zainteresowania produktami firmy, co może mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost sprzedaży. Dla DAKO decyzja o sponsorowaniu drużyny jest kolejnym krokiem w realizacji strategii marketingowej, której celem jest wzmocnienie obecności na rynkach eksportowych.
Nieprzypadkowy wybór
Borussia Mönchengladbach to klub, który może poszczycić się bogatą tradycją i imponującymi osiągnięciami – drużyna zajmuje w historii Bundesligi 3 miejsce pod względem dotychczasowych sukcesów. W sezonie 2015/2016 w tabeli zajmuje obecnie czwartą pozycję. Charakter klubu, będącego wielokrotnym Mistrzem Niemiec oraz zwycięzcą Pucharu UEFA nawiązuje do wartości, z którymi utożsamia się także polska firma. Borussię cechuje przede wszystkim ofensywna i wytrwała gra. Jak mówi prezes DAKO, Jerzy Studziński: – Sam dobór dyscypliny, ligi oraz klubu wynika z naszych założeń strategicznych. Rozpatrywaliśmy różne możliwości inwestycji w sport w tym roku i bardzo się cieszymy, że finalnie nawiązaliśmy współpracę z tak znakomitym klubem jak Borussia. W połączeniu z obecnością na siatkarskim turnieju w Berlinie oznacza to dla marki DAKO mocny początek roku na rynku niemieckim. Sport daje nam ponadto unikatową możliwość przekazania na rynek wartości marki, takich jak prestiż, stabilność, dynamika rozwoju i międzynarodowy zasięg.
DAKO stawia na rynki europejskie
DAKO to jedna z nielicznych polskich marek, która odważnie inwestuje w marketing sportowy w Europie. Sponsorowanie drużyny takiej jak Borussia Mönchengladbach jest uzasadnione nie tylko z wizerunkowego punktu widzenia. Kamil Sokołowski, Kierownik Zespołu ds. Strategii Marketingowej firmy DAKO dodaje: – Wyjątkowo cenimy sport, między innymi dlatego, że uważamy, iż kształtuje on pozytywne cechy osobowe. Dlatego fakt, że możemy wspierać profesjonalny futbol na światowym poziomie jest bardzo ważny – i emocjonujący – dla całego naszego zespołu. Poprzez status Oficjalnego Partnera małopolska firma uzyskała wyłączność branżową wśród najważniejszych partnerów klubu. – Promowanie klubu sportowego to identyfikowanie firmy z sukcesami i osiągnięciami wspieranej drużyny, co w dłuższej perspektywie jest nieocenioną wartością. Sponsoring drużyn sportowych świetnie wpisuje się także w promowanie trendu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, co pozytywnie wpływa na wizerunek firmy jako podmiotu świadomego zachodzących w społeczeństwie zmian – dodaje Jolanta Zasępa.
Do tej pory marka DAKO była obecna na kilku międzynarodowych imprezach sportowych, takich jak Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, Tour de Pologne czy Europejskie Eliminacje Olimpijskie w męskiej siatkówce. Efekty tych działań zostały dobrze ocenione i stąd obecność w długofalowej strategii następnych działań z zakresu marketingu sportowego. Partnerstwo z czołowym klubem Bundesligi jest kolejnym posunięciem wzmacniającym siłę marki DAKO w Europie – dodaje Jerzy Studziński.

O firmie
Firma DAKO została założona w 1994 roku przez braci Jerzego i Janusza Studzińskich. Początkowo produkowała stolarkę okienną i drzwiową z PVC, a obecnie w ofercie DAKO znajdują się również okna i drzwi z drewna i aluminium oraz bramy garażowe, rolety zewnętrzne, rolety tekstylne i moskitiery. Firma szybko zyskała pozycję lidera w branży stolarki otworowej o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. DAKO dysponuje potencjałem, doświadczeniem i wiedzą pozwalającą na realizację najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia współczesna architektura. Misją firmy jest zrozumienie klientów i dostosowanie się do ich potrzeb i oczekiwań.
www.dako.eu

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.