PREMIERA KSIĄŻKI „ALPEJSCY WOJOWNICY” BERNADETTE MCDONALD – Portal PR - 24PR
PREMIERA KSIĄŻKI „ALPEJSCY WOJOWNICY” BERNADETTE MCDONALD

21.01.2016 Kategoria: INNE. Autor: admin

Dzisiaj – w czwartek 21 stycznia br. nakładem Agory ukazała się książka „Alpejscy wojownicy” Bernadette McDonald. Opowiada ona o najważniejszych słoweńskich wspinaczach wysokogórskich, których osiągnięcia na zawsze przeszły do historii podboju Himalajów.

Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport i nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach.

W swojej najnowszej książce Bernadette McDonald, autorka bestsellerowej „Ucieczki na szczyt”, przygląda się nie tylko losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii – kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav, ale i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść. Bohaterowie „Alpejskich wojowników”- Aleš Kunaver, Viki Grošelj,Tomaž Humar i inni – docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

– Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami. Polecam tę książkę dla jej fenomenalnej wartości kronikarskiej oraz z uwagi na przedstawienie najbogatszej narodowej społeczności wspinaczkowej, jaka istniała w historii himalaizmu i ze względu na prezentację najpiękniejszych, najczystszych motywacji i aspiracji, jakie się wśród ludzi gór pojawiły – powiedział o książce alpinista Wojtek Kurtyka. Jego całą wypowiedź można obejrzeć tutaj.

Bernadette McDonald jest kanadyjską autorką książek dotyczących kultury wspinaczkowej, w tym wydanej w Polsce przez Wydawnictwo Agora „Ucieczki na szczyt”. W 2011 roku otrzymała prestiżową Nagrodę Boardmana i Taskera.

Od 21 stycznia br. książkę „Alpejscy wojownicy” można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 801 130 000, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:
https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.