„Bogowie” na DVD i „Wiedźmin 3: Dziki gon” Bestsellerami Empiku 2015 – Portal PR - 24PR
„Bogowie” na DVD i „Wiedźmin 3: Dziki gon” Bestsellerami Empiku 2015

17.02.2016 Kategoria: Książki. Autor: admin

Film „Bogowie” wydany na DVD przez Agorę zdobył prestiżową statuetkę Bestseller Empiku 2015 w kategorii Film polski. Gra „Wiedźmin 3: Dziki gon”, której polskim współwydawcą była Agora, okazała się nie tylko Najlepszą grą, ale także Wydarzeniem roku.

Bogowie_dvd_plaska (00000003)

We wtorek, 16 lutego br. podczas uroczystej gali ogłoszono laureatów nagród Empiku, czyli najpopularniejsze książki, filmy, płyty, gry komputerowe oraz czasopisma, które ukazały się w Polsce w ubiegłym roku. Podczas tegorocznej edycji konkursu statuetki przyznano w 13 kategoriach.

Tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii Film polski otrzymał tytuł „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego – niezwykła opowieść o życiu profesora Zbigniew Religi i jego dążeniu, wbrew przeciwnościom, do przeprowadzenia pierwszej w Polsce operacji transplantacji serca. Film bijący rekordy frekwencji kinowej – zobaczyło go ponad 2,26 mln widzów – zdobył m.in. Złote Lwy w Gdyni i Polskie Nagrody Filmowe Orły 2015. Wydanie na DVD przygotowane przez Agorę można było kupić od lutego 2015 r.
W najbliższy piątek, 19 lutego br. film „Bogowie” w wersji z dubbingiem wejdzie na ekrany kin w Hiszpanii pod nazwą „Dioses”.

W kategorii Film polski obok „Bogów” nominację do Bestsellera Empiku 2015 otrzymał też tytuł „Ziarno prawdy”. Koproducentem obu filmów była Agora, a na ekrany polskich kin wprowadził je NEXT FILM, spółka z grupy Helios.
Pozostałe nominacje w tej kategorii trafiły do wydanych na DVD produkcji: „Body/Ciało”, „Miasto 44” oraz „Służby specjalne”.

„Wiedźmin 3: Dziki gon” wygrał w aż dwóch kategoriach: Najlepsza gra i Wydarzenie roku. Gra, przygotowana przez CD Project, to trzecia część przygód wiedźmina Geralta, która zachwyca fanów na całym świecie i ma na koncie rekordy sprzedażowe oraz entuzjastyczne recenzje ekspertów i graczy.

W kategorii Miesięcznik do Bestsellera Empiku 2015 nominowane były także wydawane przez Agorę „Wysokie Obcasy Extra”.

Bestsellery Empiku to jedyny ranking, który pozwala poznać aktualne trendy na rynku kultury i rozrywki. Lista najlepszych tytułów powstaje na podstawie wyborów wszystkich osób, które w ubiegłym roku kupiły chociaż jedną książkę w salonie Empik lub na stronie empik.com.
W poprzednich latach w gronie laureatów Bestsellera Empiku znalazły się m.in. „Gazeta Wyborcza”oraz seria przewodników turystycznych „Podróże marzeń”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.