Bytom #lubi to! – Portal PR - 24PR
Bytom #lubi to!

04.02.2016 Kategoria: Wystawa. Autor: admin

W Bytomiu jest co podziwiać. Od jutra można się o tym przekonać, oglądając niemal 300 fotografii tworzących wystawę #Bytomsiepodoba w „Galerii na Poziomie” Agory Bytom. Wstęp wolny. Wernisaż wystawy 5 lutego o godz. 18:00.

O tym, że bytomianie znają w swoim mieście wiele miejsc wartych uwagi, przekonują członkinie stowarzyszenia Piękna Strona Miasta. Postanowiły we współpracy z Fundacją Tika zorganizować konkurs fotograficzny #Bytomsiepodoba, którego efekty można podziwiać od 2 do 29 lutego na wystawie o tej samej nazwie w „Galerii na Poziomie” Agory Bytom. – Chciałyśmy, by mieszkańcy miasta pokazali nam Bytom, który ich urzeka. Nie lukrowany, ale prawdziwy, autentyczny, dobrze im znany i lubiany takim, jaki jest – mówi Aleksandra Prajs ze stowarzyszenia Piękna Strona Miasta, organizatorka wystawy.

Popularność konkursu zaskoczyła same organizatorki. – W wyznaczonym terminie nadesłano ponad 1100 zdjęć. Przedstawiały centrum Bytomia, ale i jego okolice: parki, lasy, niezwykłą architekturę, czy miejsca poprzemysłowe, dawne fabryki. To dowód na to, że mieszkańcy tęsknią za starym, pięknym miastem – dodaje Aleksandra Prajs. Konkurs polegał na wykonaniu urządzeniem mobilnym zdjęcia ciekawego miejsca w Bytomiu i zamieszczeniu go w aplikacji Instagram z hashtagiem #bytomsiepodoba.

Ostatecznie spośród nadesłanych zdjęć wybrano niemal 300 fotografii, które trafiły na 30 plansz opatrzonych konkursowym hashtagiem i najciekawszymi komentarzami pozostawionymi pod zdjęciami na Instagramie. Dziesięć najlepszych prac zostało wywołanych w formie pocztówek, by posłużyć do promocji miasta w Polsce i na świecie – zostaną rozesłane m.in. do miast partnerskich Bytomia. O tym, że #Bytomsiepodoba, niech świadczy fakt, że w serwisie Instagram cały czas przybywa już niezwiązanych z konkursem, pozytywnych fotografii z hashtagiem i miastem w tle.

Wystawa zdjęć #Bytomsiepodoba

Od 2 do 29 lutego 2016 r.

Wernisaż wystawy 5 lutego o godz. 18:00

Galeria na Poziomie, poziom +3 Agory Bytom

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.