Drugi etap konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2016” – Portal PR - 24PR
Drugi etap konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”

25.02.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Trwa drugi etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”, w którym udział wezmą także młodzi mieszkańcy powiatu raciborskiego. Do 14 marca uczestnicy projektu będą tworzyć spot reklamowy, przygotują także pracę pisemną. Finał zmagań odbędzie się w kwietniu br.
Młodzieżowy Lider Biznesu 2015 - III etap (1) (003)
Organizatorami konkursu skierowanego do przedsiębiorczej młodzieży ponadgimnazjalnej są Raciborska Izba Gospodarcza, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu i Żorska Izba Gospodarcza.

Drugi etap konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”

Adresatem projektu jest przedsiębiorcza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. – Głównym celem konkursu jest rozwój wśród młodzieży przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności oraz zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej – mówi Konrad Migocki, wiceprezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.
W tegorocznej edycji konkursu ekonomicznego „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016” biorą udział uczniowie z powiatów: M. Żory, M. Jastrzębie-Zdrój, raciborskiego, rybnickiego, M. Rybnik oraz wodzisławskiego, a także z gminy Pawłowice.

W zakończonym już, pierwszym etapie konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016” wzięło udział 103 uczniów z powiatu raciborskiego. Z tego grona wyłoniono 16 osób (w tym 4 z listy rezerwowej), które będą reprezentować nasz powiat w dalszych etapach przedsięwzięcia. Swój udział w II etapie zmagań ekonomicznych potwierdziło dotychczas 10 osób.

Drugi etap projektu zakończy się 14 marca 2016 r. Do tego czasu uczestnicy mają stworzyć spot reklamowy na temat „Jak zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w twoim regionie.” Warto dodać, że w celu wyrównania szans wszystkich uczestników konkursu, film może zostać nakręcony wyłącznie telefonem komórkowym, bez użycia profesjonalnego sprzętu. Co więcej, zadaniem osób biorących udział w konkursie jest przygotowanie pracy stanowiącej odpowiedź na pytanie „Jak według Ciebie powinien wyglądać przebieg całej kampanii inwestycyjnej Twojego regionu?”.

Ostatnią, trzecią część konkursu stanowi turniej sprawdzający wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i finansów. Podczas tej odsłony projektu jego uczestnicy zaprezentują także spoty przygotowane w trakcie etapu.
Nagrodą główną w całym konkursie jest tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2016”, a także dwa semestry bezpłatnych studiów na wybranym kierunku Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Nagrody dodatkowe to: iPad, kamera sportowa oraz smartwatch.

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu i Żorską Izbę Gospodarczą.

Uczniowie z powiatu raciborskiego, którzy potwierdzili swój udział w II etapie konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2016”:
1. Plottek Paweł z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
2. Pośpiech Agnieszka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
3. Kulikowski Dominik z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”.
4. Hamiga Patryk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.
5. Depta Dominika z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.
6. Wieczorek Anna z I Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu.
7. Mackiewicz Samson z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
8. Kocur Justyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
9. Himel Adrian z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik”.
10. Świerk Tomasz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Raciborzu.

* * *
Zdjęcia: archiwum Raciborskiej Izby Gospodarczej
Podpis: Finał raciborskiego III etapu konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.