„Focus Ekstra Psychologia”. Największe zagadki ludzkiego umysłu. – Portal PR - 24PR
„Focus Ekstra Psychologia”. Największe zagadki ludzkiego umysłu.

23.02.2016 Kategoria: media. Autor: admin

Czy szczęście dziedziczymy w genach? Dlaczego kobiety kochają brutali? W jaki sposób powstają wspomnienia? Czy łatwo manipulować innymi ludźmi? Nowy magazyn jest skierowany do osób, które chcą poznać i zrozumieć samych siebie. Numer dostępny w sprzedaży od 18 lutego do 27 kwietnia 2016 r.

focusekstra

„Focus Ekstra Psychologia” to nowy tytuł z grupy „Focusa”. „Czasopismo odpowiada na wzrost zainteresowania tematyką psychologiczną wśród naszych czytelników. Jak wynika z badań socjologów, w ciągu ostatnich 20 lat zmienił się stosunek Polaków do zdrowia psychicznego. Jesteśmy coraz bardziej otwarci na odkrywanie tajemnic najdoskonalszego w przyrodzie laboratorium chemicznego, czyli ludzkiego mózgu” – mówi Łukasz Załuski, z-ca red. naczelnego „Focusa”.
Wydawca ma już w swoim portfolio dwa inne tytuły z tej półki – „Coaching” i „Coaching Extra”. Skierowane są one jednak do osób zainteresowanych samorozwojem. Tymczasem nowy magazyn koncentruje się na psychologii od strony naukowej i poznawczej, a dziennikarze „Focusa Ekstra Psychologia” i zaproszeni do współpracy najlepsi polscy badacze, przyglądają się głównie tajemnicom ludzkiego mózgu – najważniejszego organu człowieka. Takie podejście do „wbudowanego komputera człowieka” potwierdzają słowa prof. Jerzego Vetulaniego. W wywiadzie z wybitnym polskim neurobiologiem czytamy, że „całe nasze życie, psychiczne i fizyczne, zależy od pracy mózgu i współpracy około 86 miliardów komórek nerwowych. W tym kawałku materii powstaje to, co nazywamy życiem umysłowym, wewnętrznym, duchowym”.
„Focus Ekstra Psychologia” jest więc magazynem dla wszystkich, których interesuje wciąż nie do końca zbadany, kryjący mnóstwo zagadek ludzki umysł. W pierwszym wydaniu można przeczytać m.in. czym jest dusza dla naukowców, jak zostać geniuszem pamięci, dlaczego gry komputerowe wpływają na poprawę pracy mózgu, oraz kto bada mózgi psychopatów.
W pięknie ilustrowanym magazynie czytelnicy znajdą inspirujące zdjęcia i bogate infografiki, które w przystępny sposób tłumaczą pozornie trudne zagadnienia medyczne.
Dla zainteresowanych poznaniem samych siebie redakcja przygotowała także cztery inspirujące psychotesty.
Zmiana stosunku do zdrowia psychicznego, a także skok cywilizacyjny, zmiany ustrojowe i zmiana stylu życia spowodowały, że w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce wzrosło dwukrotnie zainteresowanie psychoterapią – powiedziała PAP psycholog Natalia Tomala.
Pierwszy numer „Focus Ekstra PSYCHOLOGIA” wspierają: ogólnopolska kampania w punktach sprzedaży, w prasie, na portalach internetowych z portfolio Burda Publishing Polska oraz w mediach społecznościowych(FB).

Informacje o FOCUS EKSTRA PSYCHOLOGIA:
Pierwszy dzień sprzedaży: 18.02.2016 r.
Ostatni dzień sprzedaży: 27.04.2016 r.
Cykliczność: nieregularna
Objętość: 76 stron
Cena: 8,99zł

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.