HardGamma i Wonga tworzą pre-akcelerator dla startupów Fintech – Portal PR - 24PR
HardGamma i Wonga tworzą pre-akcelerator dla startupów Fintech

23.02.2016 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

Fundusz HardGamma Ventures i firma wonga.com ogłosiły porozumienie, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich startupów w sektorze Fintech. W ramach współpracy firmy zainaugurowały pierwszą edycję GammaRebels Fintech powered by Wonga, programu pre-akcelaracji adresowanego do startupów działających w branży Fintech. Rekrutacja do programu potrwa do 8 marca.
Sześciotygodniowy program pre-akcelaracji to nowa propozycja dla startupów planujących swój rozwój
w sektorze Fintech. Wsparciem ze strony funduszu HardGamma i firmy Wonga objętych zostanie do dziesięciu startupów, które posiadają działający prototyp i co najmniej jednego, odpowiadającego za technologię, współzałożyciela w zespole.
W trakcie trwania programu startupy będą miały okazję zapoznać się z wieloma aspektami funkcjonowania branży Fintech. Pomogą w tym zaproszeni przez Wonga mentorzy i liderzy rynku Fintech, eksperci funduszu HardGamma oraz twórcy akceleratora technologicznego GammaRebels.
Zwieńczeniem pierwszej edycji programu będzie możliwość zaprezentowania startupu podczas Demo Day w Berlinie w obecności potencjalnych inwestorów i partnerów.
Aplikacje do udziału w programie można nadsyłać za pomocą formularza dostępnego pod linkiem:
https://www.f6s.com/gammarebelsfintechpoweredbywonga/apply. Termin nadsyłania aplikacji upływa 23:59 CET 8 marca 2016 roku.
„Fintech to obecnie jeden z najbardziej obiecujących segmentów rynku nowych technologii dla inwestorów w Europie. Program pre-akceleracyjny GammaRebels ma za zadanie pomóc startupom z Polski i regionu CEE uzyskać niezbędne wsparcie i zająć istotne miejsce na europejskim rynku,” – mówi Paweł Ciesielski, dyrektor zarządzający HardGamma Ventures.
„Wsparcie GammaRebels przez firmę Wonga to nowa jakość na rynku ściśle ukierunkowanych programów pre-akceleracyjnych w Polsce. Mamy nadzieję, że w gronie uczestników pierwszej edycji programu znajdą się przyszli liderzy sektora Fintech,” – dodaje Ciesielski.
„Wierzymy, że połączenie wysiłków z tak innowacyjnym partnerem jakim jest Wonga pozwoli nam stworzyć program akceleracyjny, który umożliwi rozwinięcie działalności startupów Fintech z Polski i regionu na skalę europejską,” – powiedział Piotr Tuszyński, Acceleration Manager odpowiedzialny w HardGamma za współprowadzenie i realizację programu.
„Wonga jest wiodącą firmą na światowym rynku Fintech i zatrudnia w Polsce ekspertów, którzy znają tą branżę od podszewki. Czujemy się związani z polskim rynkiem. Jesteśmy gotowi pomóc polskim startupom w ich europejskiej ekspansji. Fintech, jak każdy rynek, rządzi się swoimi prawami i poznanie ich już na wczesnym etapie wprowadzania usługi na rynek może dać założycielom istotną przewagę. Wspólnie
z HardGamma doszliśmy do wniosku, że program pre-akcelaracyjny skierowany na sektor Fintech
to propozycja, której w Polsce brakowało. Jesteśmy gotowi rozwijać program, czekamy teraz na odzew
ze strony twórców startupów” – zapowiada Marcin Borowiecki, dyrektor zarządzający wonga.com w Polsce.  

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.