II bieg Agrobexu – Leśna Piątka odbył się w Zalasewie – Portal PR - 24PR
II bieg Agrobexu – Leśna Piątka odbył się w Zalasewie

29.02.2016 Kategoria: Sport. Autor: admin

Chociaż zapalonym biegaczom zima nie straszna, zbliżająca się wiosna motywuje do aktywności fizycznej. Z roku na rok zwolenników tej dyscypliny sportu przybywa. W niedzielę, 28 lutego w Zalasewie, odbył się II bieg Agrobexu – Leśna Piątka.

II bieg Agrobexu  Leśna Piątka odbył się w Zalasewie (2) (003)
Impreza rozpoczęła się w niedzielny poranek, o godzinie 10:00, w Szkole Podstawowej w Zalasewie, gdzie uczestnicy odebrali pakiety startowe.
Organizatorami biegu była poznańska firma Agrobex i portal wszystkoobieganiu.pl, którzy już po raz drugi zebrali siły i zorganizowali tego typu wydarzenie w Swarzędzu. Patronat nad akcją objął też Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.
Na 323 uczestników czekała malowniczo położona trasa, która wiodła leśną drogą, od Zalasewa do Swarzędza. Impreza zaliczana jest do cyklu „Biegaj i zwiedzaj”. – Założyliśmy Szkółkę Biegową z myślą o naszych mieszkańcach. Treningi odbywają się co poniedziałek pod okiem maratończyka Przemysława Walewskiego, bieg jest kolejnym wydarzeniem promującym tę aktywność fizyczną. Mieszkańcy Zalasewa mają do dyspozycji przepiękne trasy, warto je produktywnie wykorzystać – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Droga leśna to najlepsza nawierzchnia dla biegaczy, jest miękka i amortyzuje. Warto zaczerpnąć świeżego powietrza i zrelaksować się na malowniczych trasach wokół Zalasewa – mówi Przemysław Walewski dyrektor biegu, mistrz Europy masters w maratonie. Najszybsi biegacze pokonali trasę 5 km w 17 minut. Z 323 uczestników zostały wyłonione trzy zwyciężczynie w kategorii open kobiet i trzech zwycięzców w kategorii open mężczyzn, osoby te otrzymały nagrody rzeczowe i puchary. Wiedziałem, że mam szansę wygrać, ale było trudno, gdyż konkurencja była równie szybka – mówi Radosław Pluciński, zdobywca pierwszego miejsca. Liczyłam na to, że się uda, chociaż biegłam świeżo po treningu. Troszkę trzeba było uważać na korzenie, ale w końcu to Leśna Piątka, więc o to chodziło – skomentowała Aleksandra Peisert, która zdobyła pierwsze miejsce wśród kobiet.
Na wszystkich biegaczy, którzy ukończyli bieg czekały również specjalnie przygotowane na tę okazję medale, na których widniała cyfra 5 i podobizna dzika, który miał symbolizować zamieszkującego w lesie zwierza.

Cała idea zorganizowania wydarzenia narodziła się jeszcze w zeszłym roku, pierwsza edycja akcji odbyła się w listopadzie. Duże zainteresowanie skłoniło organizatorów do kolejnej odsłony, w której wzięło udział jeszcze więcej biegaczy, głównie ze Swarzędza i Zalasewa.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.