„Kross MTB Race” w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim 2016 – Portal PR - 24PR
„Kross MTB Race” w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim 2016

24.02.2016 Kategoria: Imprezy. Autor: admin

Kolejny raz organizatorzy Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim stwarzają możliwość dodatkowej rywalizacji w jeleniogórskim Parku Paulinum. W sobotę 28 maja 2016 wszyscy fani cross-country będą mogli zmierzyć się z tą niezwykle ciekawą i trudną trasą.

Kross_MTB_Race_1 (003)

Wzorem minionych lat rywalizacja o prymat w kolarstwie akademickim odbędzie się w Jeleniej Górze. Trasa wyznaczona kilka lat temu przez samą Maję Włoszczowską, jest jedną z najtrudniejszych w naszym kraju. Można śmiało powiedzieć, że gościła wiele gwiazd MTB światowego formatu. Na potrzeby studenckiej rywalizacji runda wyścigowa będzie ułatwiona i przebiegnie niemalże identycznie jak w 2015 roku. Wykorzystując rangę i zaplecze organizacyjne mistrzostw, po raz kolejny w ramach imprezy odbędzie się wyścig dodatkowy czyli „Kross MTB Race”. Jest nam niezmiernie miło, że marka Kross zdecydowała się wspierać nasze mistrzostwa – mówi Grzegorz Miedziński, główny organizator imprezy. Z rok na rok staramy się rozwijać imprezę i podejmować nowe wyzwania, tym bardziej cieszy fakt podjęcia współpracy z firmą będącą liderem rynku – podsumowuje Miedziński. W wyścigu dodatkowym mogą wystartować wszyscy chętni, bez względu na przynależność klubową. Z racji wpisania zawodów do kalendarza DZKol mogą w nich rywalizować także licencjonowani kolarze. Nie mogą zaś brać udziału w „Kross MTB Race” studenci startujący tego samego dnia w Mistrzostwach. Przewidziany jest podział na kategorie wiekowe: junior, u-23, elita, masters. Rejestracji można dokonać poprzez formularz: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2201. Regulamin wyścigu dostępny jest na stronie http://www.amp-mtb.pl/index.php/component/k2/item/18-jelenia-gora-mtb-race-28-maja. Zawody odbędą się w sobotę 28 maja 2016 bezpośrednio po zakończeniu wyścigi indywidualnego na czas mężczyzn czyli ok. godz. 13. Kto ma wątpliwości czy pojawić się w Jeleniej Górze, powinien obejrzeć relację z 2015 roku: https://www.youtube.com/watch?v=MRsaYTuO7Hs

Firma Kross to lider branży rowerowej w Polsce. Z ponad 20% udziałem w rynku, cieszy się największą rozpoznawalność wśród polskich konsumentów według badania Instytutu IPC z marca 2015 roku. Sport, pasja i technologie – to wartości, które inspirują wszystkie działania przedsiębiorstwa. Firma sponsoruje własną drużynę kolarstwa górskiego Kross Racing Team, której liderką jest Maja Włoszczowska. Zawodników MTB, pracowników i konstruktorów marki łączy jedno: rowerowa pasja. Dzięki niej i nowoczesnym technologiom, firmie udaje się tworzyć innowacyjne modele, które zachwycają rowerzystów na całym świecie. W tym roku najważniejszą imprezą dla nas są oczywiście Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio, na których Maja Włoszczowska będzie ścigać się na rowerze Kross Level B+. Trzymamy też kciuki, aby nasi pozostali zawodnicy w najbliższych miesiącach wywalczyli miejsce w reprezentacjach i mogli ścigać się w Brazylii. Wokół igrzysk planujemy również mnóstwo akcji i działań, skierowanych do rowerowej społeczności. Mamy nadzieję, że to będzie prawdziwe święto dla polskiego MTB.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.