„NAGI UMYSŁ” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA – Portal PR - 24PR
„NAGI UMYSŁ” – NOWA KSIĄŻKA WYDAWNICTWA AGORA

25.02.2016 Kategoria: Książki. Autor: admin

Dlaczego musimy być groźni i źli? Czy istnieje dobra agresja? Czy tylko w stadzie możemy być bezpieczni i szczęśliwi? Po co są nam potrzebne różnice płci? – w książce „Nagi umysł” profesor Bogusław Pawłowski w rozmowie z Tomaszem Ulanowskim tropią biologiczne źródła ludzkich zachowań. Wydanie pojawiło się na rynku dzisiaj – 25 lutego br. nakładem Agory.

Nagi umysł_okładka (003)

Autorzy książki wchodzą do fascynującego labiryntu ludzkiej natury. Bez cenzury i bez złudzeń pokazują niewidzialne nici, które łączą przemoc i seks, władzę i prokreację, kulturę i walkę o przetrwanie.

– Myślicie, że wszystko o sobie wiecie? Duży błąd. Człowiek to fascynujące zwierzę: egoistyczne i przebiegłe, ale też zdolne do wyczynów, które dowodzą, że nie do końca jest on niewolnikiem własnej natury. Dlatego „Nagi umysł” profesora Bogusława Pawłowskiego i Tomasza Ulanowskiego czyta się jak niezwykłą opowieść o jakimś obcym, agresywnym gatunku. Ale wiecznie zakochani zabójcy z tej książki to my! – mówi o książce przyrodnik Adam Wajrak, autor bestsellera „Wilki”.

Tomasz Ulanowski jest dziennikarzem naukowym, tłumaczem i radiowcem. Pisze o zmianach klimatu, naukach o Ziemi i kosmosie, astrobiologii, przyrodzie, środowisku naturalnym oraz biologii człowieka.

Prof. Bogusław Pawłowski jest kierownikiem Katedry Biologii Człowieka na Uniwersytecie Wrocławskim; w latach 2006-2010 był dyrektorem Zakładu Antropologii PAN. Jest współzałożycielem i
przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Nauk o Człowieku i Ewolucji (PTNCE). Zdobył m.in. nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych – Naukowiec Przyjazny Mediom. Zajmuje się ewolucją oraz podłożem ludzkich zachowań i preferencji. Pod jego redakcją ukazała się „Biologia atrakcyjności człowieka”.

Od 25 lutego br. książkę „Nagi umysł” można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 801 130 000, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o książkowych nowościach Agory:
https://www.facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.