NovoPro – system do bezprzewodowej prezentacji wspierający współpracę między uczestnikami. – Portal PR - 24PR
NovoPro – system do bezprzewodowej prezentacji wspierający współpracę między uczestnikami.

08.02.2016 Kategoria: TECH, Telekomunikacja. Autor: admin

Rozwiązanie NovoPro od Viviteka powstało do obsługi wysoce interaktywnych spotkań biznesowych takich jak burze mózgów czy zaspokojenia edukacyjnych potrzeb w klasie albo sali wykładowej. Urządzenie należy podłączyć do projektora lub monitora.

Full_NovoPRO_and_Launcher_set_print (00000003)

NovoPro jest bardzo prostym w obsłudze systemem, który służy do bezprzewodowej prezentacji. Jego ogromnym atutem jest to, że wspiera współpracę pomiędzy uczestnikami spotkania będąc przy tym uniwersalnym rozwiązaniem, z którego mogą korzystać równocześnie posiadacze sprzętów opartych na Android, iOS, Windows, MacOS czy ChromeOS. Oznacza to, że NovoPro jest urządzeniem wpisującym się w coraz popularniejszy standard BYOD (Bring Your Own Device).
Dzięki NovoPro stało się możliwe wyświetlanie obrazu z 4 urządzeń jednocześnie, streaming materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości oraz dzielenie się plikami przez sieć.
Urządzenie oferuje dwa tryby działania: hotspot oraz podłączenie do istniejącej sieci wi-fi.
Możliwości NovoPro mogą być dodatkowo rozbudowane dzięki NovoLauncher. Jest to specjalna przystawka USB, która umożliwia przesyłanie obrazu z komputera bez potrzeby instalowania oprogramowania. Wystarczy podłączyć ją do komputera i wcisnąć przycisk, aby zacząć transmisję!
NovoPro oparty jest o system Android i posiada wbudowaną pamięć 8 GB, czytnik kart microSD oraz pełnowymiarowy port USB. Pozwala to na podłączenie pendrive i uruchomienie prezentacji bezpośrednio z NovoPro bez użycia komputera.
NovoPro jest dostępny w cenie 3299 zł brutto z VAT. Zestaw NovoPro i Lauder (4 szt.) można nabyć za 4199 zł brutto z VAT, zaś NovoLauncher (4 szt.) w cenie 1499 zł brutto z VAT.

Uczestnicy spotkania mogą bez problemu dzielić się materiałami za pomocą komputerów, tabletów czy smartfonów. Każdy może połączyć swoje urządzenie za pośrednictwem WiFi do NovoPro – jednocześnie do 64 urządzeń, z których 4 mogą być aktywne i wyświetlać równocześnie materiały na ekranie. Prowadzący ma pełną kontrolę nad wyświetlaną treścią.
NovoPRO oferuje możliwość wyświetlania materiałów w rozdzielczość UHD (3840 x 2160), a także FullHD, aż do sześćdziesięciu klatek na sekundę.
Wbudowany tryb białej tablicy, który pozwala na nanoszenie notatek na wyświetlanym obrazie – sprzyja współpracy pomiędzy uczestnikami i daje możliwość wspólnego podsumowania.
Port LAN pozwala na jednoczesne działanie w obrębie dwóch sieci. Daje to również możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem. NovoPro pozwala również na zabezpieczenie połączenia kodem PIN oraz na zmianę nazwy sieci i ustawienie własnego hasła.

System NovoPro można przetestować podczas targów ISE 2016 w Amsterdamie w dniach 9-12 lutego – na stoisku Vivitek hala 4, nr R55.

Parametry:
CPU ARM Cortex A9 Quad-Core Processor at 1.6 GHz
Pamieć RAM 1GB DDR
Pamieć wewnętrzna 8GB + slot kart MicroSD
Wi-Fi 802.11 AC (2.4 GHz & 5 GHz) (b/g/n) 2T2R
Ethernet (RJ45) 10/100 (x1)
USB USB 2.0 typ A (x1)
HDMI X1 (obsługa audio)
Zasilanie MicroUSB (5,35 V / 2 A)
Czujnik podczerwieni Tak, dla pilota (x1)
Diody LED Sygnalizujące pracę: zielona, niebieska, czerwona
Przycisk Reset
Wymiary 120 x 75 x 16 mm
Waga 128 g
Temperatura funkcjonowania Operacyjne: 0° ∼ 40° C (Ambient) Przechowywanie: -20° C ∼ 60° C (Ambient)
Akcesoria opcjonalne NovoLauncher

ViDiS SA (www.vidis.pl) jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu prezentacyjnego, reprezentującym w Polsce następujące światowe marki: AVer (wizualizery oraz systemy do wideokonferencji), Avtek (ekrany projekcyjne, monitory i tablice interaktywne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Aqualite (monitory pogodoodporne), Casio (projektory Laser&Led), CTOUCH (monitory interaktywne oraz akcesoria), EVOKO (system rezerwacji sali konferencyjnych oraz zestawy do audiokonferencji), GBC (oprawa i laminacja dokumentów), JUST LAMPS (lampy do projektorów wszystkich marek), LUMENS (wizualizery i kamery PTZ), Kensington (akcesoria komputerowe), Neets (systemy sterowania salami konferencyjnymi) NOBO (komunikacja wizualna: ekrany, tablice, wskaźniki), PHILIPS (monitory 3D bez okularów, monitory do ścian wideo –bezszwowe; monitory dotykowe; kioski, totemy i stoły), PLUS Vision (elektroniczne tablice kopiujące), Quartet (produkty konferencyjne,) QOMO (monitory i tablice interaktywne, systemy do testów), Rexel (niszczarki, trymery, gilotyny, zszywacze, dziurkacze, produkty do organizacji dokumentów), RM Easiteach (oprogramowanie do monitorów i tablic interaktywnych), Safescan (liczarki monet i banknotów oraz testery, systemy ewidencji czasu pracy), SentrySafe (sejfy i kasety), SMS (wysokiej jakości uchwyty i statywy do sprzętu prezentacyjnego), Smart Metals (uchwyty i statywy do monitorów wielkoformatowych), VISION (systemy instalacyjne Techconnect), ViewSonic (projektory, monitory), VIVITEK (projektory i rozwiązania bezprzewodowe).

Firma jest właścicielem portali www.multimediawszkole.pl, www.multimediawprzedszkolu.pl
ViDiS prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów AVer, ASK Proxima, Vivitek, Qomo, Lumens, ACCO, Avtek, Casio.
W latach 2006-2008 firma uzyskała 400% wzrost przychodów, a w 2009 roku zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana w grudniu 2009 roku tytułem „Gazela Biznesu 2009” przyznawanym przez dziennik Puls Biznesu. W latach 2007 – 2009 firma osiągnęła wzrost przychodów rzędu 196%, zajmując w 2009r. 47 miejsce w województwie dolnośląskim i 462 w skali kraju i ponownie otrzymała tytuł „Gazela Biznesu 2010”.
ViDiS SA jest również laureatem następujących nagród i wyróżnień:
– Gepard Biznesu 2011, 2012 – nadana przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Klub Gepardów
– Skrzydła Biznesu 2011 (woj. dolnośląskie) – nadany przez Dziennik Gazeta Prawna
– Gazela Biznesu 2011, 2012 – nadany przez Dziennik Puls Biznesu

Dnia 11.10.2010 ViDiS SA zadebiutował na rynku NewConnect.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.