Phenicoptere z tytułem Bizneswoman Roku 2015 – Portal PR - 24PR
Phenicoptere z tytułem Bizneswoman Roku 2015

26.02.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Założycielki firmy Phenicoptere, Monika Żochowska i Ewa Dudzic, zdobyły tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma, a także otrzymały nagrodę specjalną – Bizneswoman Publiczności w konkursie organizowanym przez Sukces Pisany Szminką. Stworzone przez nie GLOV Hydro Demaquillage,
Bizneswoman Roku 2015 (003)

rękawice, które usuną nawet najmocniejszy makijaż wyłącznie za pomocą wody, stały się międzynarodowym bestsellerem, a założony start-up to dziś firma o globalnym zasięgu.

Podczas gali finałowej konkursu ogłoszono nazwiska laureatek w czterech kategoriach: Debiut Roku, Moja Firma, Korporacja i Działalność na Rzecz Kobiet. Przyznane zostały także dwie nagrody specjalne – Bizneswoman Publiczności, Kobieta w Nowych Technologiach oraz dwa wyróżnienia. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 25 lutego 2016 r. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Zrealizowałyśmy swoje wielkie marzenie i zbudowałyśmy nową kategorię produktów w branży kosmetycznej. Jesteśmy bardzo dumne, że możemy tworzyć miejsca pracy w Polsce, a GLOV pokochały miliony kobiet na świecie – powiedziała odbierając nagrodę Monika Żochowska, prezes Phenicoptere.

Spółka powstała w Polsce w 2012 roku i szybko została okrzyknięta start-upem roku, a jej innowacyjny produkt doceniono nie tylko w kraju, ale też zagranicą. Po czterech latach istnienia firmy i po półtora roku od uruchomienia masowej produkcji, warta jest kilkadziesiąt milionów złotych, a GLOV zdobywa obecnie rzeszę fanek na całym świecie. Każdego miesiąca rośnie zasięg globalny marki – aktualnie to 21 krajów w Europie oraz Bahrajn, Chiny, Ekwador, Indie, Iran, Katar, Korea Pd., Kuwejt, Liban, Malezja, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Firma właśnie rozpoczyna sprzedaż w USA i negocjuje wejście na rynki: Arabii Saudyjskiej, Armenii, Kanady i Meksyku.

Produkt można kupić w większości międzynarodowych sieci drogerii m.in. Douglas, Boots, Sephora, Monoprix, Marionnaud i DM. Ponadto, jest w sprzedaży w aptekach, salonach kosmetycznych i on-line, m.in. za pośrednictwem strony internetowej www.glov.co.

Tytuł Bizneswoman Roku to nie pierwsza nagroda, jaką zdobyły założycielki spółki Phenicoptere. Firma jest doceniana na całym świecie, została finalistą prestiżowej szwajcarskiej Prix de Beauté w kategorii najpopularniejszy produkt do pielęgnacji twarzy, pokonując ponad 700 nominowanych. Ma również na swoim koncie m.in. tytuł Lidera Przedsiębiorczości Roku 2015 pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. GLOV jest bestsellerem we francuskiej sieci perfumerii Marionnaud, a w Szwajcarii najlepiej sprzedającym się produktem do demakijażu. W grudniu popularny rosyjski magazyn modowy Allure ogłosił GLOV produktem roku 2015.

*****
Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od sześciu lat honorowane i doceniane są osoby realizujące ambitne projekty zawodowe. Jest on wyjątkową inicjatywą, której celem jest propagowanie sukcesów kobiet coraz odważniej zdobywających różne obszary świata biznesu i rozwijających firmy na skalę międzynarodową.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.