Polskie wina owocowe ruszają na podbój Niemiec – Portal PR - 24PR
Polskie wina owocowe ruszają na podbój Niemiec

01.02.2016 Kategoria: FIRMA. Autor: admin

Umowę na eksport polskich win owocowych do Niemiec z jednym z największych dystrybutorów alkoholi w Europie podpisała Spółka Jantoń. Już w lutym 2016 pierwsze partie m.in. win Aronica, Piwnicznego i Grzanego pojadą do naszych zachodnich sąsiadów.

Polska, Niemcy, Szwecja, a także inne kraje Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej, to główni producenci jakościowych win owocowych. Decydują o tym uwarunkowania klimatyczne.

Polski rynek win owocowych to obecnie ponad 100 mln litrów rocznie. Istotne, że ulega on ewolucji i tanie wina owocowe w przeważającej części zastąpiły jakościowe wina owocowe.
Nasza firma postawiła na taki kierunek już kilka lat temu. Pierwszym tego typu produktem była Aronica – ekologiczne wino owocowe, a następnie stworzyliśmy kolejne marki, jak:
Piwniczne czy Monte Santi. Widzimy tutaj ogromny potencjał, którego przykładem może być rynek jakościowych win owocowych w Niemczech – jego wielkość rocznie to 55 mln litrów – mówi Jacek Jantoń, Prezes Zarządu Jantoń S.A. Sp. K., Członek Rady Głównej Związku
Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Polski przemysł winiarstwa owocowego oparty jest na wielowiekowej, sięgającej XIII w., tradycji, wynikającej m.in. ze specyfiki naszego klimatu, a także możliwości polskiego sadownictwa, w którym królują jabłka, śliwki, wiśnie czy porzeczki.

Dzisiejsze wina owocowe to przede wszystkim produkty wysokiej jakości. Ich proces fermentacji przebiega podobnie do win gronowych. W tej kategorii produktowej mieszczą się m.in. wina deserowe, wina grzane, wina ekologiczne.

Od czasów transformacji do dziś dokonał się ogromny postęp i przywróciliśmy tradycyjnie polskim winom owocowym odpowiednią markę i renomę. Dziś to nasze prawdziwe dobro narodowe. W procesie produkcji obowiązuje reżim technologiczny, który gwarantuje równą, wysoką jakość produktów z różnych partii. O walorach tradycyjnie polskich win owocowych może świadczyć właśnie fakt, iż nasza firma będzie je eksportować na bardzo wymagający i dojrzały rynek niemiecki – mówi Jacek Jantoń. – W lutym dostarczymy naszym niemieckim sąsiadom pierwsze partie m.in. win Aronica, Piwnicznego i Grzanego.

Jantoń S.A. Sp.K. – firma powstała w 1976 roku. Obecnie jest jednym z największych producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej w Polsce. Szeroka i różnorodna oferta produktowa firmy zawiera m.in.: wina gronowe, wina musujące, wermuty, wina grzane, ekologiczne, deserowe, owocowe, cydry, napoje niskoalkoholowe oraz drinki RTD. Jantoń S.A. Sp.K. jest Członkiem Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Producentem znanych marek takich jak: Kadarka Prestige, Celebro, Aronica, Zbójeckie Grzane czy też Cydr Dobroński. Firma Jantoń to dziesięciokrotny laureat tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.