Pracownicy Banku SMART i BIZ Banku dołączają do projektu edukacyjnego BAKCYL – Portal PR - 24PR
Pracownicy Banku SMART i BIZ Banku dołączają do projektu edukacyjnego BAKCYL

08.02.2016 Kategoria: Nauka i edukacja. Autor: admin

Projekt BAKCYL to zajęcia edukacji finansowej prowadzone wśród młodzieży gimnazjalnej przez wolontariuszy, na co dzień pracowników banków. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Warszawski Instytut Bankowości.

Do projektu BAKCYL dołączył właśnie FM Bank PBP, właściciel marek Bank SMART i BIZ Bank, od wielu lat współpracujący z Warszawskim Instytutem Bankowości. Pracownicy banku będą opowiadać gimnazjalistom, jak odnaleźć się w świecie nowoczesnych finansów. Wolontariusze zawitają do szkół w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. W ramach projektu prowadzić będą lekcje z czterech tematów: „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na całe życie”. Dzieląc się z uczniami wiedzą, którą wykorzystują
w swojej codziennej pracy, gwarantują najbardziej praktyczne podejście, również do skomplikowanych technologicznie tematów.
– Bank SMART powstał jako pierwszy mobilny europejski dyskont finansowy, dlatego nasi pracownicy dokładnie znają nowoczesne technologie wykorzystywane w świecie finansów – wyjaśnia Tomasz Lipiński, Menedżer ds. Komunikacji Marketingowej – Jednocześnie są to doskonali eksperci w zakresie zarządzania pieniędzmi. Natomiast pracownicy BIZ Banku, koncentrujący się na wspieraniu polskiej przedsiębiorczości, mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu finansowania różnego rodzaju przedsięwzięć biznesowych.
Projekt BAKCYL wystartował w 2013 roku. Odbyło się już ponad 740 lekcji w 129 szkołach
w województwach: mazowieckiem, śląskim, łódzkim i małopolskim. Obecnie biorą w nim udział wolontariusze z 20 różnych instytucji finansowych. Partnerem projektu BAKCYL jest Związek Banków Polskich, zaś honorowy patronat objął Narodowy Bank Polski.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.