Sztuka biznesu i biznes dla sztuki – Portal PR - 24PR
Sztuka biznesu i biznes dla sztuki

24.02.2016 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Czy pasja do kultury i sztuki może łączyć się z pomysłem na biznes? Oczywiście! Virgin Mobile Academy to program skierowany do kreatywnych umysłów, które wierzą, że kultura to sposób na karierę. Zgłoszenia do konkursu, w którym można zdobyć 100 000 złotych na rozwój projektów kulturalnych, zbierane są do 31 marca 2016 roku.

logoVMA (003)
Świat kultury i sztuki to nie tylko artyści, ale również animatorzy, edukatorzy i menedżerowie kultury, często wykorzystujący nowe technologie. Blogi, aplikacje mobilne, gry, multimedialne wystawy czy portale zrzeszające pasjonatów sztuki, pozwalają poznać kulturę niezależnie od czasu i miejsca, w którym jesteśmy. Wydarzenia kulturalne nie są już domeną dużych państwowych instytucji – na naszych oczach rozwijają się galerie podwórkowe, niezależne pracownie fotograficzne, niszowe wydawnictwa, czy klubokawiarnie, w których organizowane są wystawy i przeglądy filmów. Dzięki pasjonatom, kultura i sztuka stają się nam coraz bliższe. Dlaczego tej pasji nie przekuć w biznes?
Jak wynika z raportu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działania w obszarach kultury i sztuki nie są postrzegane jako te, które przekładają się na realne dochody. Dlatego, uzyskanie dotacji na projekty z tego obszaru stanowi duże wyzwanie.
Pomysły na projekty kulturalno-biznesowe często powstają w głowach osób, które poświęcają kulturze i sztuce swój wolny czas. Przy odpowiedniej motywacji i ambicji, hobby staje się początkiem zawodowej kariery. Dowodem na to są na przykład świetnie prosperujące blogi tematyczne, niezależne teatry, warsztaty i wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Wsparcie takich inicjatyw to wyciągnięcie ręki do tych, którzy realnie tego potrzebują. Virgin Mobile Academy pomoże wdrożyć najciekawsze pomysły. Do programu mogą się zgłosić zarówno osoby prywatne, jak i instytucje, które chcą rozwijać dotychczasową działalność lub mają koncepcję na nowy projekt i poszukują środków na jego realizację – mówi Piotr Suchodolski, dyrektor marketingu Virgin Mobile Polska.
Virgin Mobile Academy już po raz drugi wspiera osoby przedsiębiorcze, tym razem specjalizujące się w tematyce kulturalnej i artystycznej. Autorzy najciekawszych projektów, zgłoszonych do konkursu, zostaną zaproszeni na warsztaty, które pozwolą rozwinąć umiejętności z zakresu prowadzenia własnego biznesu. Projekty zostaną ocenione przez pięcioosobowe jury, w którym znaleźli się reprezentanci różnych środowisk z pogranicza sztuki i biznesu: Grażyna Piotrowska-Oliwa – prezes Virgin Mobile Polska, Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Bęc Zmiana, Andrzej Pągowski – artysta-grafik, twórca ponad tysiąca plakatów, Mikołaj Komar – redaktor naczelny KMAG oraz Grzegorz Marczak – redaktor naczelny Antyweb.pl.

Formularz, FAQ oraz więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie academy.virginmobile.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.