TERMO- REX na Kongresie Prawników SEG – Portal PR - 24PR
TERMO- REX na Kongresie Prawników SEG

24.02.2016 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Aktualności z rynku finansowego , wprowadzenie zaostrzeń przepisów dotyczących wykonywania obowiązków informacyjnych przez Spółki notowane na warszawskiej giełdzie – to dla jaworzniańskiej spółki giełdowej TERMO- REX S.A. istotne informacje.

Przedstawiciele zarządu Spółki regularnie uczestniczą w Kongresach organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

VII edycja Kongresu Prawników Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych odbyła się 9 i 10 lutego w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Komisji Nadzoru Finansowego. W dwudniowych spotkaniach z prawnikami oraz reprezentantami branży finansowej i GPW SA uczestniczyli przedstawiciele firmy TERMO- REX S.A. – Tomasz Kamiński, zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej TERMO- REX S.A. i Tomasz Mazur, członek zarządu i dyrektor ds. handlowych TERMO-REX S.A.

Program kongresu podzielono na dwie części. Pierwszego dnia odbywało się 5 sesji plenarnych, podczas których poruszano następujące zagadnienia: najważniejsze zmiany legislacyjne, wdrażanie nowych DPSN, OSR-1 jako metoda minimalizacji ryzyka, symulację Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (WZA). Przeprowadzono również symulacyjne walne zgromadzenie, podczas którego skoncentrowano się na najnowszych problemach WZA, z jakimi spółki giełdowe będą musiały się zmierzyć od lipca 2016 roku. Najistotniejszym tematem dla TERMO-REX-u tego dnia były najnowsze regulacje Market Abuse Regulation (MAR), czyli Rozporządzenie ws. wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku. – Ten kongres przeznaczony był przede wszystkim dla prawników, którzy na co dzień ściśle współpracują z zarządami spółek giełdowych. Dla nas najistotniejsze były zmiany, jakie Unia Europejska wprowadziła w przepisach MAR – mówi Tomasz Mazur, członek Zarządu TERMO- REX S.A. – Wchodzące w życie w lipcu tego roku nowe przepisy, mają na celu zapobiegać nadużyciom w prawie krajowym państw członkowskich. Co więcej, reżim MAR będzie obowiązywał emitentów, których papiery wartościowe są notowane zarówno na rynku regulowanym, jak i w alternatywnym systemie obrotu. Za niedostosowanie się do nowego rozporządzenia w sprawie nadużyć na rynku dla członków zarządów spółek przewidziano kary wynoszące nawet kilka milionów złotych – podaje przykłady T. Mazur.

Natomiast drugi dzień kongresu to dwie tury warsztatów tematycznych dotyczących zagadnień prawnych oraz debat dotyczących wyników dotychczasowych konsultacji, na których omówiono jeszcze zakres Ogólnych Standardów Raportowania- 2, dotyczący raportowania zdarzeń bieżących w środowisku emitentów oraz przybliżono najważniejsze oczekiwania inwestorów.
– Tematów do dyskusji było bardzo wiele. Część z nich była jeszcze dyskutowana podczas rozmów kuluarowych oraz w mniej formalnej atmosferze – przekonuje Tomasz Mazur. – Dla nas udział w tego typu wydarzeniach to przede wszystkim poszerzenie wiadomości z zakresu rynku finansowego. Nasza spółka jest notowana na giełdzie, więc zależy nam, aby na bieżąco śledzić zmiany, jakie są tam dokonywane. Ponadto kongres, to okazja do poznania i bezpośredniej rozmowy z członkami SEG-u, przedstawicielami Komisji Nadzoru Finansowego, GPW, prezesami i dyrektorami dużych giełdowych firm, którzy w takich miejscach chętniej dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami – podsumowuje Tomasz Mazur.

Autor tekstu: Justyna Korzeniak / Adventure Media

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.