WIZZ AIR OTRZYMAŁ TYTUŁ VALUE AIRLINE OF THE YEAR – Portal PR - 24PR
WIZZ AIR OTRZYMAŁ TYTUŁ VALUE AIRLINE OF THE YEAR

18.02.2016 Kategoria: FIRMA, Konkursy. Autor: admin

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, z dumą ogłasza zdobycie tytułu 2016 Value Airline of the Year przyznawanego przez Air Transport World (ATW), jedno z największych mediów poświęconych tematyce lotniczej. Nagrodę odebrał prezes Wizz Air, József Váradi podczas uroczystej gali Annual Airline Industry Achievement Awards w Singapurze.

Nagroda, która jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży, to dowód uznania dla doskonałych wyników Wizz Air w 2015 roku.
2015 rok obfitował w sukcesy i udane przedsięwzięcia Wizz Air. Wśród ważnych wydarzeń należy wymienić debiut linii na londyńskiej giełdzie, odświeżenie barw marki i samolotów, rekordowe zamówienie 110 samolotów typu Airbus A 320 neo podczas Air Show w Paryżu oraz wprowadzenie do floty maszyny A321 – pierwszego samolotu w Europie z 230 miejscami na pokładzie. Ponadto, Wizz Air świętował przewiezienie 100 milionów pasażerów.
Znaczącym osiągnięciem jest liczba ponad 19 milionów pasażerów w 2015 roku, co stanowi 22% wzrost w porównaniu do 2014 roku. Wizz Air wzbogacił swoją flotę o 11 nowych samolotów typu Airbus oraz utworzył około 400 nowych miejsc pracy dając w sumie zatrudnienie już 2 600 pracownikom.
József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni tym wyróżnieniem. Osiągając ważne kamienie milowe w 2015 roku wznieśliśmy się na wyżyny we wszystkich obszarach naszej działalności. Wierzymy, że podróżowanie poszerza horyzonty i otwiera nowe możliwości, które czynią życie i świat lepszymi. Niezwykła lojalność naszych pasażerów i ta nagroda jest dowodem na skuteczność naszych działań mających na celu zapewnianie przystępnych cen podróży lotniczych. W 2016 roku planujemy nadal rozwijać naszą siatkę połączeń i ofertę możliwie najniższych cen biletów. Dbając o zadowolenie naszych klientów będziemy wciąż dawać możliwość wyboru proponując różnorodne warianty podróżowania od najniższych kosztów dla osób ceniących sobie przystępne ceny po usługi zapewniające wyższy standard dla osób, których priorytetem jest dodatkowy komfort”
-Koniec

O Wizz Air
Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 66 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 24 baz na ponad 400 trasach łączących 119 lokalizacji w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 600 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 19.2 miliona pasażerów w 2015 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz jest zrzeszona w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.